Pierwszy test bez rozstrzygnięcia

Unici rozpoczęli serię sparingów od meczu z IV-ligową Kotwicą Kórnik. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Zanim jednak sędzia rozpoczął sobotnie widowisko, miała miejsca minuta ciszy ku czci zmarłego w piątek Ryszarda Majerowicza. Sam mecz wyglądał dość nietypowo, ponieważ został podzielony na trzy półgodzinne części. Dało to jednak możliwość trenerowi Kniatowi sprawdzić większą liczbę piłkarzy.

W spotkanie lepiej weszli goście z Kórnika, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie. Unici próbowali odpowiedzieć, ale ostatecznie to Kotwica wygrała pierwszą tercję. W drugiej gospodarze już zdecydowanie śmielej poczynali sobie pod bramką rywala. Zanim jednak znaleźli do niej drogę musieli po raz drugi wyjmować futbolówkę ze swojej siatki. Bramkę kontaktową w 56. minucie zdobył zawodnik testowany.

Ostatnia tercja zdecydowanie należała do „Dumy Swarzędza”. Kórniczanie co prawda zapuszczali się chwilami na połowę przeciwnika, ale to piłkarze Patryka Kniata dominowali. W 69. minucie gola na 2:2 strzelił Michał Przybyła, który wykorzystał sytuację sam na sam. „Niebiesko-biali” mieli jeszcze później okazje, jednak w każdej z nich czegoś zabrakło.

Unia Swarzędz – Kotwica Kórnik 2:2

Bramki dla Unii: zawodnik testowany (56′), Michał Przybyła (69′).

Zagrali w meczu: Filip Silski, Kacper Fornalkiewicz, Tomasz Neumann, Maksymilian Szwak, Wojciech Antczak, Igor Jurga, Filip Soboń, Mateusz Maluśki, Radosław Barabasz, Paweł Koralewski, Hubert Kisiel, Mateusz Świergiel, Marek Nyćkowiak, Jan Paczyński, Michał Przybyła oraz sześciu zawodników testowanych.