Przejdź do treści

Pierwsze sparingowe zwycięstwo

Po porażce z Lokomotiwem Moskwa U-20 przyszedł czas na wygraną w tym okresie przygotowawczym. We wtorkowe popołudnie Unici pokonali u siebie Orkan Jarosławiec 4:1.

Od samego początku było widać różnicę poziomów pomiędzy obiema drużynami. Przez większość spotkania przeważali podopieczni Patryka Kniata, choć były momenty kiedy to piłkarze gości byli stroną dominującą. W 11. minucie rezultat spotkania otworzył Krzysztof Stępiński. Popularny „Stępina” dostał z prawej strony boiska podanie od zawodnika testowanego i z kilku metrów umieścił futbolówkę w siatce.

Niespełna dziesięć minut później w pole karne Orkanu dośrodkował Mateusz Świergiel, a tam jeden z piłkarzy Ludowego Zespołu Sportowego wbił głową piłkę do własnej bramki. Mimo dwubramkowej straty goście nie poddali się. W 24. minucie sędzia podyktował rzut wolny niedaleko kasty „Dumy Swarzędza”. Zawodnik z Jarosławca bezlitośnie wykorzystał okazję i z okolic dwudziestego metra oddał piękne uderzenie w okienko. Bramkarz gospodarzy Patryk Kozanecki był blisko wybronienia tego strzału, ale ostatecznie futbolówka zatrzepotała w siatce.

Przed przerwą „niebiesko-białym” udało się zdobyć trzecią bramkę. W 39. minucie zawodnik testowany (ten sam co asystował przy trafieniu Stępińskiego) huknął z pola karnego, ale golkiper Orkanu był na posterunku. Nie zdołał jednak złapać piłki, a jedynie ją odbić. Skorzystał z tego Tomasz Węcławek dobiegając do futbolówki i skutecznie czyniąc to, czego chwilę wcześniej bliski był zawodnik testowany .

W przerwie trener Kniat dokonał siedmiu zmian. Druga część spotkania była zdecydowanie spokojniejsza. Z jednej strony SKS z mniej ofensywnie usposobioną jedenastką co w pierwszej połowie, z drugiej sfatygowana drużyna z Jarosławca mniej skora do wyprowadzania kontrataków. Ostatecznie po zmianie stron padła tylko jedna bramka. W 64. minucie wynik meczu na 4:1 ustalił jeden z zawodników testowanych w Unii. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsze zwycięstwo „Dumy Swarzędza” pod wodzą trenera Patryka Kniata.

Unia Swarzędz – Orkan Jarosławiec 4:1 (3:1)

Bramki: Krzysztof Stępiński (11′), bramka samobójcza (20′), Tomasz Węcławek (39′), zawodnik testowany (64′) – piłkarz Orkanu (24′).

Wyjściowy skład Unii: Patryk Kozanecki – Tomasz Neumann, Jakub Dohnal, Jan Głuchowski – Filip Soboń, Mikołaj Nowak, Tomasz Węcławek, Mateusz Świergiel, zawodnik testowany – Krzysztof Stępiński, zawodnik testowany.