Przejdź do treści

Pewne zwycięstwo nad Gromem

Piąty mecz bez porażki stał się faktem. Unia Swarzędz wygrała z Gromem Plewiska 2:0.

Spotkanie rozpoczęło się dla swarzędzan bardzo pomyślnie. Już w 3. minucie Mateusz Świergiel został sfaulowany w polu karnym i gospodarze mieli rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Jakub Dohnal. Do końca pierwszej części gry utrzymał się wynik 1:0 na korzyść SKS-u.

Po zmianie stron Unici znów zaatakowali. Druga połowa w wykonaniu podopiecznych Jakuba Ostrowskiego była zdecydowanie lepsza niż pierwsze 45 minut gry. W 65. minucie Marcin Nowicki po strzale z dystansu trafił w słupek. Kwadrans później sztuka, która nie powiodła się Nowickiemu udała się Kamilowi Boruniowi. Piłkarz Unii z daleka oddał celne i skuteczne uderzenie na bramkę gości.  Mecz 21. kolejki IV ligi ostatecznie zakończył się więc wynikiem 2:0 dla „Dumy Swarzędza”.

Wygrana z Gromem Plewiska dała „niebiesko-białym” awans z siódmego miejsca na szóstą pozycję w stawce.

Unia Swarzędz – Grom Plewiska 2:0 (1:0)

Bramki: Jakub Dohnal (4′), Kamil Boruń (80′)

Skład Unii:  22. Andrzej Budnik – 2. Daniel Brylewski, 3. Jakub Dohnal, 18. Jakub Marzyński, 14. Patryk Pawłowski – 17. Mikołaj Nowak (85′ 6. Kamil Czaplicki), 8. Filip Soboń, 5. Marcin Nowicki, 10. Mateusz Świergiel (90′ 23. Filip Baranowski), 7. Tomasz Węcławek (55′ 19. Kamil Boruń) – 16. Maksymilian Myśliwiec (65′ 11. Dominik Nowacki).