Pechowy mecz Unitów

W sparingu z Polonią Środą Wielkopolska piłkarze Unii grali jak równy z równym. Mimo to III-ligowiec pokonał w Swarzędzu SKS 3:1.

Podczas pierwszej połowy obie drużyny miały swoje sytuacje. Bardzo blisko trafienia w 26. minucie był Igor Jurga. Wbiegł w pole karne, minął kilku rywali, ale niestety posłał piłkę obok bramki.

Trzy minuty później Polonia wyszła na prowadzenie. Autorem trafienia został Krzysztof Kaźmierczak, który wykorzystał doskonałe podanie górą kolegi z zespołu.

Po upływie kilkudziesięciu sekund zawodnicy ze Środy Wielkopolskiej mogli zdobyć kolejną bramkę, jednak w sytuacji sam na sam Andrzej Budnik był na posterunku.

W 35. minucie swarzędzanom udało się wyrównać. Na listę strzelców wpisał się zawodnik testowany, który przelobował bramkarza Polonii. Asystę zaliczył Jurga.

W drugiej połowie Unici robili wiele, by strzelić drugiego gola. Doskonałą ku temu okazję miał w 47. minucie Gerard Pińczuk. Niestety uderzył ponad bramką.

Osiem minut po szansie „Gerego” okazję miał Tomasz Neumann. Oddał on piękny strzał z rzutu wolnego, ale golkiper gości zdołał wypchnąć futbolówkę na bok boiska.

Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego również byli aktywni i – co gorsza – skuteczniejsi. W 70. minucie do bramki strzeżonej przez Andrzeja Budnika trafił Kacper Robaczyński, zaś w 87. – Mikołaj Łoniewski.

Chwilę przed ostatnią bramką Polonii bliski strzelenia gola był ponownie Neumann. Jednak przy jego drugim uderzeniu z rzutu wolnego piłka odbiła się od poprzeczki.

Unia Swarzędz – Polonia Środa Wielkopolska 1:3 (1:1)

Bramki: zawodnik testowany (35′) – Krzysztof Kaźmierczak (29′), Kacper Robaczyński (70′), Mikołaj Łoniewski (87′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Patryk Pawłowski, Tomasz Neumann, Radosław Barabasz, zawodnik testowany – zawodnik testowany – Wojciech Antczak, Igor Jurga, Gerard Pińczuk, Jan Paczyński – zawodnik testowany.