Przejdź do treści

Paweł Boryczka nowym trenerem Unii Swarzędz

Oficjalnie znamy następcę Patryka Kniata na stanowisku szkoleniowca pierwszego zespołu Unii. Stery nad IV-ligową drużyną objął dzisiaj Paweł Boryczka.

Trener Boryczka trafił do Swarzędza przed rozpoczęciem bieżących rozgrywek. Dotychczas był asystentem Patryka Kniata, a teraz zajął jego miejsce. Już w ostatniej kolejce występował w roli pierwszego trenera. Debiut miał udany – Unia wygrała u siebie z Sokołem 3:1.

Paweł Boryczka poza pracą w Unii, działa także w Fabryce Piłkarzy. Wcześniej szkolił młodych futbolistów w Radomiaku Radom, Lechu Poznań, UKS Śrem oraz Elanie Toruń. W ostatnim z wymienionych klubów był również skautem i trenerem programowym tamtejszej akademii.

Nowy szkoleniowiec SKS-u ma również bogatą karierę zawodniczą. Zaczynał w Beniaminku Radom, później reprezentował barwy takich klubów jak Amica Wronki, Mazowsze Grójec czy Radomiak Radom. Grał zarówno w obronie, jak i w pomocy. 32-latek może pochwalić się tytułem mistrza Polski juniorów młodszych oraz 33 występami w młodzieżowych reprezentacjach Polski do lat 18 i do lat 19.

tekst i zdjęcie Jan Piechota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.