Przejdź do treści

Patryk Kniat przestał pełnić funkcję trenera Unii Swarzędz

Zarząd klubu podjął decyzję o zakończeniu współpracy z dotychczasowym szkoleniowcem pierwszej drużyny – Patrykiem Kniatem. 41-latek pracował w Unii od września 2019 roku.

W trwającym sezonie III ligi „Duma Swarzędza” pod wodzą trenera Kniata rozegrała 24 spotkania, w których zdobyła 28 punktów. Osiem zwycięstw, cztery remisy i dwanaście porażek – taki bilans po trzech kolejkach rundy finałowej pozycjonuje Unitów na 18. miejscu w tabeli.

Patryk Kniat dowodził swarzędzkim zespołem również w poprzednich rozgrywkach. Przejął stery nad drużyną przed 7. kolejką IV ligi i z 7. pozycji – po jedenastu spotkaniach – awansował na 2. miejsce w tabeli. Przez panującą pandemię udało się rozegrać tylko pierwszą część sezonu, ale „niebiesko-biali” z powodu nieporadności działaczy lidera ligi – LKS Gołuchów i tak otrzymali szansę gry w III lidze.

Warto przypomnieć, że trener Kniat w przeszłości był już pierwszym szkoleniowcem swarzędzkiej Unii. Pełnił tę funkcję od lipca 2018 do kwietnia 2019 roku i w tym czasie poprowadził zespół w 28 oficjalnych spotkaniach.

Wraz z Patrykiem Kniatem z klubu odchodzi Łukasz Stawicki – dotychczasowy drugi trener SKS. Obu trenerom dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.