Przejdź do treści

Patryk Kniat nowym trenerem seniorów „Dumy Swarzędza”

W sezonie 2018/19 szkoleniowcem pierwszej drużyny Unii Swarzędz będzie Patryk Kniat. Zastąpi na tym stanowisku Sławomira Majaka.

Trener Majak na początku maja br. podpisał z SKS-em kontrakt, który wiązał go z klubem do końca minionego sezonu. W czterech spotkaniach poprowadził zespół seniorów do czterech zwycięstw i zapewnił tym samym swarzędzanom pewne utrzymanie w IV lidze. Współpraca pomiędzy Unią a Sławomirem Majakiem zakończyła się po wygaśnięciu umowy, czyli wraz z końcem ostatniego meczu sezonu 2017/18.

Następcą byłego reprezentanta Polski został Patryk Kniat. Nowy szkoleniowiec „niebiesko-białych” swoją trenerską przygodę zaczynał w Lechu Poznań. Podczas kilkunastu lat pobytu przy Bułgarskiej pracował z grupami młodzieżowymi, w zespole rezerw oraz sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny. Później trener Kniat pełnił funkcję dyrektora sportowego Elany Toruń. Ostatnio zaś był II trenerem ekstraklasowej Arki Gdynia. Warto dodać, że z „Arkowcami” zdobył Superpuchar Polski i dotarł do finału Pucharu Polski.

Witamy i życzymy powodzenia!

Jan Piechota

fot. SKS Unia Swarzędz

2 komentarze do “Patryk Kniat nowym trenerem seniorów „Dumy Swarzędza””

  1. Pingback: Paweł Boryczka drugim trenerem Unii Swarzędz « SKS Unia Swarzędz

  2. Pingback: Pół roku pracy Patryka Kniata | SKS Unia Swarzędz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.