Przejdź do treści

Pamiętamy o Michale

Jedno z najbardziej wyjątkowych spotkań w roku za nami. Przyjaciele Michała Zapora wygrali po rzutach karnych z zespołem oldboyów Mieszka Gniezno 7:5.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Klub Przyjaciół i Sympatyków „Unia 100” i Swarzędzki Klub Sportowy „Unia”. Mecz rozegrano na cześć śp. Michała Zaporowskiego – byłego piłkarza zarówno Unii, jak i Mieszka, który 13 lipca 2010 roku, w wieku 31 lat zmarł w wyniku choroby nowotworowej. Przed rozpoczęciem widowiska Zapora wspomniał, jego ojciec – Wiesław Zaporowski. Następnie zrobiono pamiątkowe zdjęcie, a potem przystąpiono do meczu.

W Drużynie Przyjaciół zagrało wielu byłych zawodników, gwiazd zarówno bardziej regionalnych jak i ogólnopolskich. Ekipa Mieszka także była „naszpikowana” znanymi postaciami, zwłaszcza dla gnieźnieńskich kibiców. Od samego początku spotkanie było bardzo zacięte. Mimo że zwycięstwo nie oznaczało mistrzostwa Polski, to kibice wielokrotnie mogli zobaczyć groźne pojedynki piłkarzy z obu stron. Pierwsza odsłona zakończyła się remisem 1:1.

Po zmianie stron poziom meczu nie obniżał się, chociaż zaczęło intensywnie padać. Kiedy wydawało się, że gnieźnieńscy oldboye wygrają 2:1, został odgwizdany rzut karny na korzyść Przyjaciół. Jedenastkę pewnie wykorzystał Waldemar Przysiuda.

Z powodu tego, że do końca spotkania utrzymał się remis sędzia zarządził serię rzutów karnych. W niej Drużyna Michała Zapora zwyciężyła 5:3, a co za tym idzie cały mecz – 7:5.

Po zakończeniu boiskowej rywalizacji, pomimo niesprzyjającej aury, miał miejsce wspólny grill. Za rok – jak zapowiedział Wiesław Zaporowski – odbędzie się kolejne tego typu widowisko.

Przyjaciele Michała Zapora – Mieszko Gniezno Oldboys 2:2 (po rzutach karnych 7:5)

Bramki: Mariusz Pietrzak, Waldemar Przysiuda – Janusz Kustra, Wiesław Poltaszewski.

Przyjaciele: Dominik Kubiak – Marcin Staszak, Maciej Janik, Robert Cieślewicz, Tomasz Rybarczyk, Damian Ludwiczak, Marian Paczyński, Rafał Jankowski, Radosław Borykin, Waldemar Przysiuda, Mariusz Pietrzak, Paweł Bocian, Łukasz Rutawski, Tomasz Jahns.

Mieszko: Artur Bartkowiak – Piotr Janusz, Rafał Ditbrener, Michał Góralski, Bronisław Hahn, Janusz Kustra, Wiesław Poltaszewski, Marcin Sporakowski, Przemysław Urbaniak, Mariusz Wojciechowski, Wojciech Goździk, Przemysław Kaszyński, Jarosław Szyba, Marcin Kaliński.

Jan Piechota

fot. Remik Błachnio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.