Padał śnieg, padały też bramki. Unia wygrała z Kłosem

„Duma Swarzędza” ma za sobą pierwszy sparing. W śnieżnej aurze Unici pokonali u siebie V-ligowy Kłos Zaniemyśl 4:0.

Od samego początku wciąż powiększająca się na boisku warstwa białego puchu skutecznie uniemożliwiała piłkarzom swobodne rozgrywanie piłki. Ostatecznie lepiej w tych warunkach odnaleźli się podopieczni Tomasza Bekasa.

Bramkę na 1:0 w 21. minucie zdobył Witold Walkowiak, który dobił strzał z dystansu Adama Boruckiego. Na kolejne trafienia trzeba było czekać do drugiej połowy. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się wspomniany Borucki, wykorzystując podanie od zawodnika testowanego.

Trzy minuty później ten sam zawodnik testowany podwyższył prowadzenie na 3:0. Natomiast rezutlat spotkania na 4:0 ustalił Adrian Chopcia, który w 58. minucie popisał się skutecznym strzałem z pola karnego.

Unia Swarzędz – Kłos Zaniemyśl 4:0 (1:0)

Bramki: Witold Walkowiak (21′), Adam Borucki (51′), zawodnik testowany (54′), Adrian Chopcia (58′).

Wyjściowy skład Unii: Zawodnik testowany – Adam Borucki, Filip Soboń, Stanisław Jarysz – Patryk Pawłowski, Kamil Dałek, Mateusz Maluśki, Kamil Kanior, Witold Walkowiak – zawodnik testowany.

Zagrali również: Adrian Chopcia, Kacper Szymankiewicz, Jakub Czapliński i dwóch zawodników testowanych.