Przejdź do treści

Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski za nami

Ponad 200 zawodników rywalizowało w zapaśniczych Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski zorganizowanych przez Unię Swarzędz. Turniej ten zainaugurował cykl tegorocznych wydarzeń upamiętniających jubielusz 100-lecia klubu.

Na matach w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Zalesewie można było zobaczyć w akcji m.in. medalistów Mistrzostw Polski Młodzików i Kadetów. W klasyfikacji drużynowej wygrali adepci zapasów z Sobieskiego Poznań, wyprzedzając o jeden punkt swarzędzką Unię. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy klubu SWG Gorzów Wielkopolski.

Indywidualnie aż 19 Unitów wywalczyło w swoich kategoriach wagowych miejsca na podium, z czego sześciu z nich stanęło na jego najwyższym stopniu. Dokonali tego: Michał Kałużny, Mateusz Wierzbiński, Piotr Chełek, Olaf Cierzniewski, Mateusz Nowak oraz Kamil Rajchelt.