Przejdź do treści

Oświadczenie Swarzędzkiego Klubu Sportowego „Unia”

Informujemy, że zgodnie z przepisami Polskiego Związku Piłki Nożnej przystąpiliśmy do procesu licencyjnego dotyczącego rozgrywek III ligi grupy drugiej w sezonie 2020/21.

Przepisy piłkarskiego związku krajowego przewidują taką ewentualność w przypadku, gdy mistrz IV ligi nie otrzyma licencji na grę w III lidze. Wówczas prawo gry w III lidze przechodzi kolejno na następne drużyny w tabeli z ograniczeniem do miejsca trzeciego. Jako klub, który w sezonie 2019/20 zajął 2. miejsce w tabeli IV ligi skorzystaliśmy z tej możliwości.

Obecnie jesteśmy w trakcie przyspieszonego trybu licencyjnego. Po dostarczeniu wszystkich niezbędnych dokumentów będziemy czekać na decyzję komisji licencyjnej.

Jednocześnie wyrażamy ubolewanie, iż w związku z zaistniałą sytuacją w przestrzeni publicznej pojawiło się wiele niesprawiedliwych oskarżeń ukazujących w sposób tendencyjny i niekorzystny nasz klub i osoby w nim pracujące. Wszystkie działania podjęte przez Swarzędzki Klub Sportowy „Unia” zgodne są z obowiązującymi przepisami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.