Przejdź do treści

Ośmiu piłkarzy opuściło „Dumę Swarzędza”

Wraz z zakończeniem minionego sezonu doszło do licznych zmian kadrowych w pierwszym zespole Unii. Z drużyny odeszli: Jakub Czapliński, Stanisław Jarysz, Kamil Kanior, Ernest Korek, Michał Miller, Patryk Pawłowski, Kacper Szymankiewicz oraz Witold Walkowiak.

Jakub Czapliński przywdziewał niebiesko-biały trykot przez ostatnie dwa sezony. 27-letni boczny obrońca swoją grą przyczynił się zarówno do wywalczenia mistrzostwa IV ligi, jak i utrzymania się w III lidze. W minionych rozgrywkach ligowych wystąpił w 27 meczach i zdobył 4 bramki.

Stanisław Jarysz był Unitą w niedawno zakończonym sezonie. Po bardzo udanej rundzie jesiennej przez większość wiosny borykał się z kontuzjami. Łącznie młody stoper rozegrał w lidze 17 spotkań.

Kamil Kanior spędził w Swarzędzu 1,5 roku. Został wypożyczony z Rakowa Częstochowa do Unii przed rozpoczęciem rundy rewanżowej sezonu 2021/22. Swoją efektowną grą 20-latek nie tylko dołożył cegiełkę do wywalczenia mistrzostwa IV ligi, ale także zapracował na transfer definitywny do „Dumy Swarzędza”. W minionej kampanii ligowej zwinny skrzydłowy zagrał w 10 meczach, z czego jeden rozpoczął od pierwszej minuty.

Kolejnym piłkarzem, którego nie zobaczymy już w niebiesko-białej koszulce jest Ernest Korek. 19-letni pomocnik Unitą był przez ostatni rok. W tym czasie wystąpił w 32 meczach ligowych, w których strzelił 3 gole.

Michał Miller bronił barw Unii w niedawno zakończonym sezonie 2022/23. Był podstawowym napastnikiem drużyny i jej najskuteczniejszym strzelcem. Na boiskach III-ligowych rozegrał 26 spotkań i zdobył 6 bramek. Do tego dwukrotnie trafił do siatki w meczach wojewódzkiego Pucharu Polski.

Patryk Pawłowski to zawodnik z najdłuższym stażem w SKS spośród piłkarzy, którzy odeszli z klubu. Do Swarzędza trafił w 2016 roku i przez zdecydowaną większość czasu był podstawowym zawodnikiem zespołu. Grał zarówno jako boczny obrońca, wahadłowy czy nawet skrzydłowy. Przyczynił się do wywalczenia przez Unię dwóch awansów do III ligi – w 2020 i 2022 roku. W ostatnim sezonie zaliczył 25 występów na ligowych boiskach.

Kacper Szymankiewicz to kolejny futbolista z grupy tych, którzy przywdziewali trykot „Dumy Swarzędza” przez rok. 25-letni środkowy pomocnik w sezonie 2022/23 zagrał w 27 ligowych spotkaniach.

Ostatnim piłkarzem, który opuścił szeregi najstarszego swarzędzkiego klub sportowego jest Witold Walkowiak. Popularny „Witas” w drużynie Tomasza Bekasa występował przede wszystkim na skrzydle. Odegrał jedną z ważniejszych ról w walce o mistrzostwo IV ligi i był też ważną postacią po awansie. W minionych rozgrywkach wystąpił w 24 meczach III ligi.

Dziękujemy za reprezentowanie niebiesko-białych barw i życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.