Osłabiona Unia wygrywa z SKP

Choć w sobotnim meczu „Duma Swarzędza” musiała grać bez dwóch swoich napastników, to i tak zdołała wbić SKP Słupca trzy bramki. Rywale strzelili tylko jednego gola i Unia zanotowała kolejne domowe zwycięstwo.

Początek meczu zupełnie nie ułożył się po myśli gospodarzy. W 10. minucie jeden z Unitów popełnił błąd i piłka powędrowała w pole karne swarzędzan. Na nieszczęście broniących po zamieszaniu zatrzepotała ona w siatce. Tym samym przyjezdni wyszli na prowadzenie, wykorzystując niefrasobliwość piłkarzy Tomasza Bekasa.

Później jednak swarzędzka maszyna ruszyła i nie oddała boiskowej dominacji aż do końca. Między 10. a 20. minutą „niebiesko-biali” mieli trzy okazje, by po uderzeniach głową wyrównać. Niestety wszystkie były one nieskuteczne. W 21. minucie Witold Walkowiak wkradł się w pole karne i został sfaulowany. W efekcie sędzia odgwizdał rzut karny, który na bramkę zamienił Radosław Barabasz. Kwadrans później Wojciech Antczak miał doskonałą sytuację, ale strzelił minimalnie nad poprzeczką. Na przerwę zawodnicy obu drużyn schodzili więc przy rezultacie 1:1.

Po zmianie stron Unici nieprzerwanie nacierali na rywala. Gdy na boisku pojawił się wchodzący z ławki Mateusz Maluśki, to ataki stały się jeszcze częstsze oraz intensywniejsze. W 58. minucie Filip Brzostowski został sfaulowany w polu karnym SKP i arbiter ponownie był zmuszony wskazać na wapno. Tym razem jedenastkę skutecznie wykorzystał Damian Pawlak. Trzy minuty po objęciu prowadzenia bliski jego podwyższenia był Barabasz. Popularny „Baca” uderzał z dystansu, ale piłka po jego strzale nieznacznie minęła słupek.

Ponownie niebezpiecznie pod bramką SKP zrobiło się w końcówce. W 82. minucie po akcji Maluśkiego i jego strzale golkiper przyjezdnych sparował uderzenie. Na jego nieszczęście do odbitej piłki dopadł Antczak, który przytomnie przeniósł ją do bramki. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem doskonałą sytuację miał Pawlak. Jednak nie wiedzieć czemu w kluczowym momencie wycofał futbolówkę do tyłu i akcja została zaprzepaszczona.

Unia Swarzędz – SKP Słupca 3:1 (1:1)

Bramki dla Unii: Radosław Barabasz (21′ – z rzutu karnego), Damian Pawlak (58′ – z rzutu karnego), Wojciech Antczak (82′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Jakub Czapliński, Filip Soboń, Radosław Barabasz, Patryk Pawłowski – Igor Jurga (85′ Tomasz Neumann), Wojciech Antczak (83′ Marek Nyćkowiak), Filip Brzostowski (80′ Adrian Chopcia), Witold Walkowiak, Kamil Kanior (55′ Mateusz Maluśki) – Damian Pawlak.