Przejdź do treści

Orlicy Unii z drugim miejscem w Berlinie

W ostatni weekend podopieczni Mateusza Świergiela z rocznika 2007 pojechali do Berlina na Hallenturnier – U9 / U10 Junioren organizowany przez Berliner FC Meteor 1906. Unia wystawiła w rozgrywkach dwa zespoły, pierwszy z nich zajął drugie miejsce!

– Chłopacy prezentowali się fenomenalnie, walczyli, zostawiali sporo serca na boisku, rozgrywali ładnie piłkę od tyłu i konstruowali naprawdę świetne akcje – mówił po turnieju trener Mateusz Świergiel.

Poziom zawodów był bardzo wysoki, bowiem rywalizowały ze sobą drużyny z elitarnych niemieckich (nie tylko berlińskich) szkółek piłkarskich. 

– Każdy mecz przynosił ogromne emocje i wyniki ważyły się czasami do ostatnich minut – kontynuował Świergiel.

Pierwszy zespół SKS-u wygrał 5 meczów i dwa zremisował. W ostatnim spotkaniu zmierzył się ze zwycięzcą rozgrywek – Herthą 03 Zehlendorf remisując 0:0 i ostatecznie „Duma Swarzędza” zajęła drugą pozycję w stawce. Warto podkreślić, że Unia straciła tylko jedną bramkę w turnieju. Drugi zespół ze Swarzędza zdobył zaledwie jeden punkt i niestety zajął ostatnie miejsce. Nie można chłopcom odmówić jednak chęci do gry i woli walki. Trzeba przyznać, że nerwy wzięły górę.

– Warto było pojechać do Berlina na tak wysoko obsadzony turniej. Wiemy, że sposób w jaki pracujemy to bardzo dobra droga – zakończył szkoleniowiec młodych piłkarzy z rocznika 2007.

Gratulujemy całej drużynie i życzymy powodzenia na nadchodzących turniejach!

Jan Piechota

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.