Przejdź do treści

Orlicy triumfują w Polibuda Kids Cup

Rok 2017 dopiero się zaczął, a podopieczni Mateusza Świergiela już grają i… wygrywają. Orlicy Unii zajęli pierwsze miejsce w „Polibuda Kids Cup”!

Dominacja młodych Unitów była widoczna od samego początku turnieju. W finale swarzędzanie pokonali 2:1 Szkołę Futbolu Luboń i zajęli najwyższe miejsce na podium. We wszystkich spotkaniach zawodnikom „Dumy Swarzędza” udawało się wychodzić z pressingu rywali i przez większość czasu grali oni na jeden-dwa kontakty. Co ciekawe większość futbolistów SKS-u występowała na różnych pozycjach. Zdarzyło się nawet, że bramkarz zagrał w polu, a zawodnicy z pola mieli okazje stanąć między słupkami. W sześciu meczach udało się 22 razy trafić do bramki przeciwników, tracąc przy tym tylko jedną.

Warto zaznaczyć, że najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Kacper Bandura, zaś najlepszym strzelcem – Mateusz Śliwiński.

W turnieju wziął również udział drugi zespół, który wyszedł z grupy, ale odpadł w ćwierćfinale z finalistą
rozgrywek – Szkołą Futbolu Luboń. Niewiele zabrakło, aby powalczyć o medale. Jednak zamiast miejsc medalowych ostatecznie drugi zespół zakończył rozgrywki na siódmej pozycji.

Trener Mateusz Świergiel po zakończeniu zawodów powiedział, że jest dumny ze swoich podopiecznych.

Gratulacje dla całej drużyny!

Jan Piechota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.