Przejdź do treści

Orlicy starsi na podium w międzynarodowym turnieju

W miniony weekend zespól Unii Swarzędz 2007 pod wodzą trenera Mateusza Świergiela odniósł znakomity sukces, zajmując 3. miejsce w międzynarodowym turnieju w Nowej Rudzie.

Jak się okazało, była to najlepsza polska drużyna w turnieju. W rozgrywkach wzięło udział aż 18 zespołów z różnych regionów Polski, nie zabrakło także drużyn z zagranicy. W pierwszy dzień Unici odnieśli cztery zwycięstwa i raz przegrali z zespołem z Czech – jedyną drużyną, która znalazła receptę na chłopców ze Swarzędza.

W niedzielę około 15 zaczęły się zmagania finałowe. W najlepszej szóstce turnieju znaleźli się: Hradec Kralove I, Hradec Kralove II, Olympic Wrocław, Trojan Lądek Zdrój, Suchary Suchy Las i Unia Swarzędz. Poziom finałów stał na wysokim poziomie, nie brakowało emocji, a atmosfera na trybunach była naprawdę gorąca.

W tym dniu Unia Swarzędz 2007 trzykrotnie wygrała i zanotowała dwie porażki (z zespołami z Czech). W decydującym meczu o trzecie miejsce pokonali bardzo dobrze dysponowany w ten weekend zespół z Suchego Lasu. – Jest to ogromny sukces, zważywszy na to, jakie akademie piłkarskie zostawiliśmy za sobą – mówił po turnieju trener Mateusz Świergiel.

Warto zaznaczyć, że chłopcy wygrali ze wszystkimi drużynami z Polski. Tak podsumował trener Świergiel występ swojego zespołu – Sukces jest miarą bardzo dobrego szkolenia jakie obraliśmy, było widać, że to nie jest przypadek. Duża ilość wykreowanych sytuacji podbramkowych, poprzez indywidualne, jak i zespołowe akcje. Warto wspomnieć o świetnej grze obronnej, szczególnie w sytuacjach 1 na 1, gdzie przeciwnik miał nie lada problem, żeby ograć naszych defensorów. Było bardzo dużo mobilności i zmian pozycji, co pozwoliło w znacznym stopniu zaskoczyć rywala. Nie zabrakło również błędów, z których trzeba wyciągnąć wnioski i je wyeliminować.

Unia Swarzędz 2007

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.