Orlicy młodsi: Wysokie zwycięstwo nad Wartą

Druga kolejka i drugie zwycięstwo. Tym razem podopieczni Tomasza Klepacza nie dali żadnych szans Warcie Sieraków.

Młodzi Unici bardzo dobrze rozpoczęli mecz i już w 20 sekundzie spotkania niezdecydowanie sierakowskich obrońców wykorzystał Filip Borysow, zdobywając bramkę na 1:0. Po takim otwarciu gospodarze nabrali pewności siebie i przez całą pierwszą połowę zdominowali przeciwnika. Na 2:0 podwyższył po pięknej, indywidualnej akcji Dawid Kucharczak. W końcówce pierwszej połowy trzeciego gola dorzucił jeszcze Jan Głowacki.

Po zmianie stron swarzędzanie nie ustępowali. Drugą odsłonę rozpoczęli od mocnego uderzenia i w pierwszej minucie zdobyli bramkę na 4:0. Autorem trafienia był Jan Chaliman.

Piątego gola strzelił Jakub Łysoń, który wykończył akcję całego zespołu. Po chwili kolejną indywidualną akcją popisał się Dawid Kucharczak i mocnym strzałem zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu, podwyższając wynik na 6:0.

Pod koniec spotkania bardzo ambitnie walczący przeciwnicy wykorzystali chwilę nieuwagi zawodników trenera Klepacza i strzelili dwa gole w ciągu jednej minuty. Co ciekawe w kolejce inauguracyjnej orlicy młodsi „Dumy Swarzędza” także grali z Wartą, tyle że poznańską, i również wygrali 6:2.

– Teraz zbieramy siły na kolejny mecz, który odbędzie się  już we wtorek – odrabiamy zaległości z drugiej kolejki z Kotwicą Kórnik. A w piątek czeka nas wyjazd do Patrii Buk. Tak więc mamy przed sobą intensywny tydzień – podsumował najbliższe plany swojego zespołu Tomasz Klepacz.

Unia Swarzędz – Warta Sieraków 6:2 (3:0)

Bramki dla Unii: Filip Borysow, Dawid Kucharczak (x2), Jasiu Głowacki, Jasiu Chaliman, Kuba Łysoń.

Oprócz zdobywców bramek zagrali: w bramce Tymek Połczyński oraz Oskar Gatkowski, Kacper Marciniak, Dawid Wiśniewski, Igor Cebula i Kamil Jędrzejczak.