Przejdź do treści

Orlicy młodsi: Na początek rozgromili Wartę

Pierwszy mecz w II lidze okręgowej orlicy rozegrali w niedzielę przeciwko rówieśnikom z poznańskiej Warty. Drużyna „Dumy Swarzędza” z rocznika 2008 wygrała aż 6:2!

Mimo że początek w wykonaniu Unitów był dość nerwowy, to z czasem podopieczni Tomasza Klepacza radzili sobie coraz lepiej i zdobywali dominację nad rywalami.  Wynik na korzyść „niebiesko-białych” otworzył Igor Pytlik pięknym strzałem z rzutu wolnego. Na 2:0 podwyższył jego imiennik – Igor Cebula. Kiedy wydawało się, że taki rezultat pozostanie do przerwy, Warciarze wykorzystując chwilę nieuwagi zdobyli bramkę kontaktową.

Po zmianie stron młodzi zawodnicy SKS-u grali jeszcze lepiej niż w pierwszej odsłonie. Dowodem tego były cztery kolejne gole dla gospodarzy. Wartę stać było tylko na jednobramkową odpowiedź i spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Unii 6:2.

– Cieszy bardzo dobra gra i duże zaangażowanie. Wszyscy, którzy grali zasługują na pochwałę. Swoją postawą pokazali licznie zgromadzonym rodzicom, że czas spędzony na obozie i treningach to nie tylko dobra zabawa, ale też owocna praca – podsumował boiskowe wydarzenia trener Tomasz Klepacz.

Unia Swarzędz – Warta Poznań 6:2 (2:1)

Bramki dla Unii: Igor Pytlik (x2), Kacper Domasiewicz, Igor Cebula, Jan Głowacki, Filip Borysow.

Skład Unii: Kamil Jędrzejczak, Oskar Gatkowski, Kacper Marciniak, Dawid Kucharczak, Jan Chaliman, Tymon Browarski, Igor Pytlik, Kacper Domasiewicz, Igor Cebula, Jan Głowacki, Filip Borysow.

Unia Swarzędz 2008 (II liga okręgowa E2 Orlik) po 1. kolejce: 4. miejsce w tabeli; 1 mecz, 3 punkty, 1 zwycięstwo, 0 remisów, 0 porażek, bilans bramek – 6:2.

jp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.