Optymistyczna prawidłowość. SKS znów triumfuje

Czwarty raz z rzędu Unici schodzili ze sparingowego placu boju z podniesionymi głowami. Tydzień przed startem ligi pokonali na wyjeździe Górnik Konin aż 5:1.

Początek spotkania lepsi mieli gospodarze, którzy po kilku minutach wyszli na prowadzenie. Później jednak przez resztę meczu górą byli podopieczni Patryka Kniata.

W 12. minucie zrobiło się 1:1. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Molewski, który skorzystał z dośrodkowania Marcina Tomaszewskiego.

Pięć minut później „Duma Swarzędza” mogła zdobyć drugą bramkę. Bliski tego był Wojciech Antczak, który po ładnej akcji zespołu oddał atomowe uderzenie z dystansu. Niestety piłka po strzale „Antka” odbiła się od słupka.

W 39. minucie piłkarze Unii dopięli swego i zdobyli bramkę na 2:1. Dokonał tego ten sam duet co przy pierwszym trafieniu. Tomaszewski dośrodkował futbolówkę, a „Molo” skierował ją głową do siatki.

Po zmianie stron swarzędzanie szybko zaatakowali, co przyniosło niemal natychmiastowy efekt. W 47. minucie Igor Jurga popisał się strzałem z kategorii „stadiony świata” i powiększył dorobek bramkowy swojej drużyny.

Kilkadziesiąt sekund później za sprawą Jana Paczyńskiego było 4:1. Skrzydłowy gości zdobył bramkę po zagraniu Gerarda Pińczuka.

W 67. minucie autorem ostatniego trafienia w meczu został Michał Przybyła, któremu asystował wspomniany wcześniej Paczyński.

Górnik Konin – Unia Swarzędz 1:5 (1:2)

Bramki dla Unii: Mateusz Molewski (12′, 39′), Igor Jurga (47′), Jan Paczyński (48′), Michał Przybyła (67′).

Skład Unii: zawodnik testowany – Marcin Tomaszewski, Radosław Barabasz, Tomasz Neumann, zawodnik testowany – Wojciech Antczak, Igor Jurga, Mateusz Świergiel (46′ Jan Paczyński), Mateusz Molewski, zawodnik testowany – Gerard Pińczuk (60′ Michał Przybyła).