Odrodzenie Unii! KS Opatówek zatrzymany

Po dwóch porażkach z rzędu „Duma Swarzędza” zgarnęła trzy punkty. Pokonała u siebie KS Opatówek 2:0.

Unici rozpoczęli spotkanie ofensywnie. Konstruowali szybkie i niebezpieczne sytuacje, a stosując wysoki pressing starali się wymusić błędy na przeciwnikach.

Niemniej to piłkarze z Opatówka jako pierwsi trafili do siatki. W 14. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego jeden z gości wbił futbolówkę do bramki. Na szczęście sędzia dopatrzył się spalonego i gola nie uznał.

Pięć minut później Hubert Goncerzewicz strzałem z kilku metrów wyprowadził Unię na prowadzenie. „Gonzo” wykorzystał celne zagranie Mateusza Świergiela.

W 36. minucie asystujący przy pierwszym golu Świergiel, sam wpisał się na listę strzelców. Kapitan Unii wbił futbolówkę do bramki, wykorzystując zamieszanie w polu karnym gości.

Po zmianie stron tempo spotkania wyraźnie zwolniło. „Niebiesko-biali” grali bardziej zachowawczo, a zawodnicy KS-u nieco przesunęli się do przodu. Mimo tego kibice nie zobaczyli już bramek.

Unia Swarzędz – KS Opatówek 2:0 (2:0)

Bramki: Hubert Goncerzewicz (19′), Mateusz Świergiel (36′).

Skład Unii: Dariusz Nowak – Mikołaj Kistowski (69′ Patryk Pawłowski), Filip Soboń, Tomasz Neumann, Marcin Łażewski – Mateusz Świergiel, Paweł Koralewski, Mikołaj Nowak (88′ Marceli Michalski), Hubert Goncerzewicz (83′ Mikołaj Remlein) – Krzysztof Stępiński, Marcin Nowicki (80′ Dominik Nowacki).