Obfite żniwa Unitów. Kłos pokonany

W meczu towarzyskim dwóch liderów – wielkopolskiej IV ligi i jednej z klas okręgowych lepszy okazał się ten pierwszy. Unia zdecydowanie wygrała z Kłosem Zaniemyśl 6:0.

Od pierwszego gwizdka swarzędzanie ruszyli do ataku. Drużyna z powiatu średzkiego ustawiała się jednak w obronie na tyle umiejętnie, że często nie pozwalała nawet gospodarzom oddać strzału.

Z drugiej strony tak duże zaangażowanie piłkarzy Kłosa w grę obronną, negatywnie odbijało się na ich akcjach ofensywnych. Konstruowali je rzadko, angażując do tego niewielu zawodników. W efekcie tylko dwa razy przez całą pierwszą połowę zagrozili bramce Unii.

Piłkarze Tomasza Bekasa nie mieli natomiast problemów z tworzeniem sytuacji podbramkowych, ale spory trud sprawiało im wykorzystywanie ich. W pierwszej części meczu dokonali tego tylko raz, w 23. minucie Damian Pawlak dostał podanie w polu karnym i zaaplikował futbolówkę do pustej bramki.

Po zmianie stron i wymianie składów skuteczność futbolistów „Dumy Swarzędza” znacząco wzrosła. W sumie pięć razy znaleźli oni drogę do bramki Kłosa. W 58. minucie na listę strzelców – po podaniu Bartosza Nowackiego – wpisał się Jakub Czapliński.

Sześć minut później było już 3:0. Tym razem do siatki trafił Igor Jurga, który dobił strzał Mateusza Świergiela. W 70. minucie padła czwarta bramka, a jej autorem został Radosław Barabasz, który wykorzystał rzut karny.

Nie minęły nawet dwie minuty, a bramkarz Kłosa musiał po raz kolejny wyjmować piłkę z siatki. Nowacki zagrał piłkę do Nikodema Jacka, a ten strzałem z pola karnego umieścił ją w siatce. Rezultat meczu na 6:0 tuż przed ostatnim gwizdkiem ustalił Jurga, który skrzętnie wykorzystał podanie Kacpra Rozenkowskiego.

Unia Swarzędz – Kłos Zaniemyśl 6:0 (1:0)

Bramki: Damian Pawlak (23’), Jakub Czapliński (58’), Igor Jurga (64’, 90’), Radosław Barabasz (70’ – z rzutu karnego), Nikodem Jacek (72’).

Skład Unii w I połowie: Dominik Nowicki – Mateusz Maluśki, Tomasz Neumann, Filip Soboń, Patryk Pawłowski – Wojciech Antczak, Filip Brzostowski, Damian Pawlak – zawodnik testowany, Łukasz Zagdański, Witold Walkowiak.

Skład Unii w II połowie: Andrzej Budnik – Jakub Czapliński, Kacper Janik, Radosław Barabasz, Adrian Chopcia – Hubert Kisiel, Bartosz Nowacki, Nikodem Jacek – Mateusz Świergiel, Igor Jurga, Kacper Rozenkowski.