Nowacki show i mamy utrzymanie!

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w rundzie rewanżowej stało się faktem! Unici pokonali w Skokach tamtejszą Wełnę 3:1 i tym samym zapewnili sobie utrzymanie w IV lidze!

Od początku spotkania podopieczni Sławomira Majaka byli stroną przeważającą. Gospodarze cofnęli się do obrony i zamurowali  własną bramkę. Swarzędzanom znalezienie luki w murze Wełny zajęło 31. minut. Wówczas w pole karne dośrodkował Mateusz Świergiel, a tam piłkę do bramki skierował Dominik Nowacki. Do końca pierwszej połowy „niebiesko-biali” nadal atakowali, a zespół z ul. Parkowej nadal się bronił.

Po zmianie stron „Duma Swarzędza” grała jeszcze lepiej niż przed przerwą. W 53. minucie Nowacki oddał fenomenalny strzał spoza pola karnego i futbolówka zatrzepotała w siatce. Po drugiej bramce dla przyjezdnych piłkarze Wełny obudzili się – jeden z zawodników obił słupek bramki strzeżonej przez Andrzeja Budnika.

W 74. minucie Dominik Nowacki skompletował hattricka. Tym razem „Kajtek” strzelił gola głową. W końcówce spotkania Wełna wywalczyła rzut wolny nieopodal pola karnego Unii. Uderzenie ze stałego fragmentu gry Budnik wybronił, ale – po tym jak zaspała swarzędzka defensywa – do futbolówki dopadł jeden ze skoczan i wepchnął ją do bramki.

Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 3:1 na korzyść gości. Zwycięstwo Unitów i porażka Nielby Wągrowiec z Mieszkiem Gniezno 0:7 oznacza, iż Swarzędzki Klub Sportowy może być pewny utrzymania w IV lidze. W przyszłą sobotę piłkarze Sławomira Majaka zagrają w Swarzędzu z Wartą Międzychód.

Wełna Skoki – Unia Swarzędz 1:3 (0:1)

Bramki: Dominik Nowacki (31′, 53′, 74′) – zawodnik Wełny (90′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Mikołaj Nowak, Jakub Dohnal, Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski – Mateusz Świergiel (90′ Kacper Sztuba), Filip Soboń, Paweł Koralewski, Tomasz Węcławek (81′ Piotr Babuszkiewicz), Dominik Nowacki (75′ Kamil Boruń) – Krzysztof Stępiński.