Przejdź do treści

Norbert Ratajczyk wypożyczony z Lecha Poznań

Do pierwszej drużyny Unii dołączył zawodnik, który ma zwiększyć siłę rażenia swarzędzan w ofensywie. Mowa o 17-letnim napastniku, Norbercie Ratajczyku wypożyczonym z Lecha Poznań.

Nowy Unita jest wychowankiem SKP Słupca. Następnie został piłkarzem Jaroty Jarocin, z której po kilku latach gry trafił do Poznania. Tam najpierw bronił barw popularnej „13”, a potem akademii „Kolejorza”. Jako Lechita występował z powodzeniem m.in. w drużynie juniorów młodszych.

Natomiast pierwszą część bieżącego sezonu spędził na wypożyczeniu w Lechii Gdańsk, gdzie miał okazję zdobyć doświadczenie w Centralnej Lidze Juniorów. Warto dodać, że w 2020 roku otrzymał zaproszenie na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski do lat 15.

Teraz Ratajczyk zaczyna przygodę z seniorskim futbolem. Jego półroczne wypożyczenie zostało dopięte jeszcze przed rozpoczęciem rundy rewanżowej, ale przez problemy zdrowotne młody snajper opuścił większość okresu przygotowawczego. Teraz jest już w treningu z drużyną i wkrótce trener Bekas najpewniej będzie go brał pod uwagę przy kompletowaniu kadry meczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.