Nieudany wyjazd do Szczecina

Nie tak miał wyglądać niedzielny mecz Unii na Zachodnim Pomorzu. Mimo ambitnej postawy piłkarzy Tomasza Bekasa ulegli oni Pogoni II Szczecin 0:3.

Pierwsza połowa była wyrównana, z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Optykę boiskową zniekształciła sytuacja z 10. minuty, gdy Portowcy wyszli na prowadzenie. Wówczas Patryk Pawłowski wycofał piłkę do swojego bramkarza, Mateusza Kustosza. Niestety zagrał zbyt delikatnie i „Kusti” był zmuszony podbiec do futbolówki, by ta nie padła łupem przeciwnika. Pech chciał, że wybijając piłkę „ustrzelił” napastnika Pogoni, Bartosza Krzysztofka i futbolówka wpadła do siatki.

Jeszcze przed przerwą bliski wyrównania wyniku był Michał Miller. W 39. minucie snajper Unii pokusił się o uderzenie piłki głową po rzucie rożnym, ale nieznacznie spudłował.

Po zmianie stron przyjezdni nadal dochodzili do dogodnych sytuacji. Pomiędzy 66. a 68. minutą mieli aż trzy okazje na zdobycie bramki. Najpierw Marcin Szeibe niemal znalazł się w sytuacji sam na sam, ale po drodze „zgubił” futbolówkę i musiał obejść się smakiem.

Później do głosu doszedł wprowadzony chwilę wcześniej Mateusz Maluśki. Popularny „Mały” dwukrotnie pojawił się w polu karnym Pogoni z futbolówką przy nodze. Na nieszczęście swarzędzkiej drużyny nie był w stanie oddać strzałów, które zagroziłby bramce strzeżonej przez Bartosza Klebaniuka.

Problemu ze skutecznością nie mieli za to Portowcy. W 71. minucie na listę strzelców – po udanym uderzeniu z pola karnego – wpisał się Kacper Łukasiak. Natomiast siedem minut przed końcem rezultat spotkania na 3:0 ustalił Kacper Zaborski.

Pogoń II Szczecin – Unia Swarzędz 3:0 (1:0)

Bramki: Bartosz Krzysztofek (10′), Kacper Łukasiak (71′), Kacper Zaborski (83′).

Skład Unii: Mateusz Kustosz – Marcin Szeibe (70′ Jakub Czapliński), Eryk Marcinkowski, Filip Soboń, Adam Borucki, Patryk Pawłowski (75′ Kamil Kanior) – Wojciech Antczak, Kacper Szymankiewicz (75′ Ernest Korek), Witold Walkowiak (60′ Mateusz Maluśki), Jan Paczyński – Michał Miller (75′ Antoni Kuźnik).