Nielba z patentem na Unię. Porażka swarzędzan po wyrównanym meczu

Mało jest zespołów, z którymi Unitom gra się tak ciężko jak z Nielbą. Poprzednie trzy ligowe pojedynki kończyły się zwycięstwami wągrowian i w niedzielnym spotkaniu również „żółto-czarni” okazali się lepsi, wygrywając 2:1.

Podopieczni Tomasza Bekasa pojechali na północ Wielkopolski zdziesiątkowani przez kontuzje i kartki. Mimo braków kadrowych walczyli z gospodarzami jak równy z równym. Już w 4. minucie szansę na otworzenie wyniku miał Mikołaj Panowicz, którego strzał został jednak sparowany przez bramkarza Nielby. Nieco ponad dziesięć minut później golkiper MKS nie miał już nic do powiedzenia. Unię na prowadzenie wyprowadził Hubert Kisiel, który popisał się ekstrawaganckim strzałem z półwoleja.

Niestety swarzędzanie nie zdołali ustrzec się błędów w defensywie, co zawodnicy tercetu trenerskiego Kołacki – Szkudlarek – Majchrzak bezlitośnie wykorzystali. W 25. minucie uderzeniem głową po rzucie rożnym stan meczu na 1:1 wyrównał Przemysław Lisiecki. Jeszcze przed przerwą bramkę dla Unii mógł zdobyć Jan Paczyński, który jednak w sytuacji stuprocentowej „ustrzelił” bramkarza Nielby.

W drugiej odsłonie niedzielnej batalii kibice nadal mogli oglądać wyrównane zawody. Z czasem jednak doświadczony zespół gospodarzy zaczął tłamsić – w dużej mierze – młodych Unitów. O ile swarzędzanie zdawali się być względnie ukontentowani remisem, o tyle Nielbiści robili wszystko, by ugrać komplet punktów. Dopięli swego w 81. minucie, gdy po ograniu defensywy „Dumy Swarzędza” głową piłkę w siatce umieścił Jakub Kubiński. Do ostatniego gwizdka rezultat spotkania nie uległ już zmianie i Nielba mogła się cieszyć zwycięstwem 2:1 nad mistrzem ligi.

Nielba Wągrowiec – Unia Swarzędz 2:1 (1:1)

Bramki: Przemysław Lisiecki (25′), Jakub Kubiński (81′) – Hubert Kisiel (15′).

Skład Unii: Dominik Nowicki – Jakub Czapliński, Kacper Janik, Radosław Barabasz (80′ Kacper Rozenkowski), Patryk Pawłowski – Mateusz Maluśki, Hubert Kisiel (65′ Damian Pawlak), Witold Walkowiak (60′ Bartosz Nowacki), Kamil Kanior (65′ Marek Nyćkowiak), Jan Paczyński – Mikołaj Panowicz.