Przejdź do treści

Nie żyje Tadeusz Witkowski

Dotarły do nas smutne wieści o śmierci Tadeusza Witkowskiego. Pan Tadeusz był zasłużonym radnym Rady Miejskiej w Swarzędzu oraz wspaniałym sportowcem, który swoje pierwsze kroki stawiał w Unii Swarzędz.

Tadeusz Witkowski przez całe swoje życie był związany ze sportem. W wieku 11 lat zaczął trenować zapasy w swarzędzkim klubie „UNIA”, gdzie zdobył wiele mistrzowskich tytułów. W czasie odbywania zasadniczej służby wojskowej trenował zapasy w Gwardii Warszawa, występując w I lidze w wadze piórkowej.

Sukcesy odnosił również w swarzędzkiej reprezentacji piłki nożnej. Ponadto w latach 2003-2011 był członkiem Rady Naukowej Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka”. Przez 7 lat występował w chórze męskim „Akord”. Wspierał finansowo Stowarzyszenie Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka, a podarowane meble służą do dzisiaj.

Warto wspomnieć także o odznaczeniach i medalach jakie na przestrzeni lat otrzymał Pan Tadeusz. To między innymi: Złota odznaka Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Swarzędzu, Złota Odznaka Stowarzyszenia Dzieci Specjalnej Troski, Złota Odznaka WZPN, Brązowa Odznaka PZPN, Złota Odznaka im. Jana Kilińskiego „Za Zasługi dla Rzemiosła Polskiego”, Złota Odznaka Honorowa za zasługi SKS Unia, Złota Odznaka Honorowa za zasługi dla Cechu Stolarzy, Honorowa Odznaka Rzemiosła Polskiego, Brązowa i srebrna odznaka Polskiego Związku Zapaśniczego, Złota Odznaka „Za zasługi dla sportu” przyznana przez Ministra Sportu, Złota Gwiazda Polskiego Związku Zapaśniczego.

Tadeusz Witkowski był również Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Swarzędzu w latach 2006-2014 oraz Radnym Rady Miejskiej w Swarzędzu w latach 1990-1994 i 1998-2014.

Pogrzeb Pana Tadeusza zaplanowano na piątek, 5 kwietnia br.  Msza święta pogrzebowa odbędzie się o godzinie 13.00 w kościele pw. MBWW przy ulicy Poznańskiej w Swarzędzu, po czym pogrzeb na przykościelnym cmentarzu.

Rodzinie i bliskim zmarłego składamy najszczersze kondolecje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.