Przejdź do treści

Nie żyje Jarosław Idziak

Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Wczoraj do Domu Pana odszedł były piłkarz Unii – Jarosław Idziak.

Pan Idziak to rodowity swarzędzanin urodzony w 1957 roku.  Piłkarską przygodę rozpoczął w najstarszym klubie sportowym w mieście i był z nim związany przez większość sportowej kariery. Zaczynał jako trampkarz, następnie był seniorem, a w późniejszych latach przywdziewał uniowy trykot również jako oldboj.

Do pierwszej drużyny „Dumy Swarzędza” trafił w 1973 roku i przez lata był jej podstawowym pomocnikiem. Swoją postawą na boisku zapracował na powołanie do kadry okręgu poznańskiego w rozgrywkach o Puchar Michałowicza. Był też związany z Piastem Kobylnica. Najpierw jako zawodnik, a potem również jako trener.

Jako piłkarz oceniany był jako solidny, dobry technicznie zawodnik. Natomiast jako człowiek cieszył się szacunkiem kolegów, niemal zawsze był uśmiechnięty i pogodny. W ostatnich latach życia angażował się w działalność Koła „Unia 100”, zrzeszającego byłych sportowców.

Msza pogrzebowa odbędzie się w środę o 13:00 w Kościele Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu przy ul. Mielżyńskiego 1A. Po niej pochówek nastąpi na cmentarzu przy ul. Poznańskiej 27 w Swarzędzu.

Niech spoczywa w pokoju…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.