Przejdź do treści

Nie tylko III liga. „Duma Swarzędza” ma za sobą kolejny sparing

Piłkarze Patryka Kniata oprócz spotkania ligowego rozegrali w minioną sobotę mecz towarzyski z Kotwicą Kórnik. Zmierzyli się z nią z dwóch ważnych powodów.

Po pierwsze sztab szkoleniowy chciał podtrzymać tryb meczowy wśród zawodników, którzy w spotkaniu III-ligowym zagrali w niepełnym wymiarze czasu albo w ogóle nie pojawili się na boisku. Byli to: Filip Soboń, Paweł Koralewski, Kacper Janik, Gerard Pińczuk, Paweł Bednarski, Marek Nyćkowiak, Jan Paczyński, Mateusz Świergiel oraz Michał Przybyła.

Oprócz tego swoje umiejętności mieli okazję pokazać najzdolniejsi adepci akademii Unii Swarzędz. Mowa tu o Jakubie Uschlerze z rocznika 2003, który zagrał na prawej obronie; środkowym pomocniku Bartoszu Nowackim oraz bramkarzu Oskarze Kubaczyku z rocznika 2004, a także dwóch zawodnikach urodzonych w roku 2005 – golkiperze Marcelu Olejniczaku oraz stoperze Janie Hoffmannie.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną IV-ligowej Kotwicy 2:1, ale nie wynik był w tym meczu najważniejszy. Warto dodać, że bramkę dla Unii zdobył wspomniany Bartosz Nowacki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.