Przejdź do treści

Nerwowo, lecz szczęśliwie. Unia lepsza od Polonii

Dwa ostatnie domowe mecze Unitów kończyły się porażkami, ale teraz nastąpiło przełamanie. Po bramce Radosława Barabasza z rzutu karnego piłkarze Tomasza Bekasa odprawili z kwitkiem Polonię 1908 Marcinki Kępno.

Gospodarze odważnie rozpoczęli sobotnie zawody. Od pierwszej minuty regularnie niepokoili kępińską defensywę, konstruując co jakiś czas stuprocentowe sytuacje. Najbliżej zapisania się na listę strzelców był w 22. minucie Witold Walkowiak, który jednak strzelając z kilku metrów trafił w bramkarza. Poloniści nie pozostali wobec tego bierni i również próbowali swoich sił w ofensywie. Robili to co prawda rzadziej i z kontrataku, ale nie pozwalali się nudzić obrońcom Unii.

W 45. minucie miała miejsce bardzo kontrowersyjna sytuacja. Wówczas po stałym fragmencie gry oraz dobitce jednego z gospodarzy doszło do zwarcia pomiędzy dwoma zawodnikami. Mianowicie walczący o piłkę w polu karnym Bernard Fai Ndukong z Polonii zahaczył Filipa Brzostowskiego z przeciwnej drużyny, a ten się wywrócił. Niemniej dla arbitra nie był to wystarczający powód, by odgwizdać jedenastkę na korzyść SKS.

Co nie stało się przed przerwą, doszło do skutku w drugiej połowie. W 47. minucie w polu karnym Polonii sfaulowany został Jan Paczyński. Tym razem sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę zamienił Radosław Barabasz.

Jak się później okazało był to jedyny gol w sobotniej batalii. Choć – co warto podkreślić – szans na kolejne nie brakowało. Emocje sięgnęły zenitu w samej końcówce spotkania. W 89. minucie Marcin Tomaszewski za próbę wymuszenia karnego dla Polonii dostał drugą żółtą kartkę i w efekcie czerwoną. Strata kolegi z drużyny nie zniechęciła przyjezdnych do atakowania, którzy przez kilka minut doliczonego czasu wytrwale napierali na bramkę strzeżoną przez Dominika Nowickiego. Unici wybronili się jednak i mecz zakończył się skromną wygraną gospodarzy 1:0.

Unia Swarzędz – Polonia 1908 Marcinki Kępno 1:0 (0:0)

Bramka: Radosław Barabasz (48’ – z rzutu karnego)

Skład Unii: Dominik Nowicki – Patryk Pawłowski, Filip Soboń, Radosław Barabasz, Mateusz Maluśki – Jan Paczyński, Igor Jurga, Filip Brzostowski (83’ Tomasz Neumann), Jakub Czapliński (67’ Adrian Chopcia), Witold Walkowiak (77’ Marek Nyćkowiak) – Mikołaj Panowicz (77’ Mikołaj Łopatka).

Czerwona kartka: Marcin Tomaszewski (89’, Polonia).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.