Przejdź do treści

Nadszedł czas pożegnań i podziękowań

Okres przygotowań do nadchodzącego sezonu 2024/25 to także czas zmian kadrowych. Pragniemy poinformować, że z Unią Swarzędz pożegnało się trzech bardzo zasłużonych dla klubu piłkarzy. Dziękujemy: Filipowi Soboniowi, Janowi Paczyńskiemu i Fabianowi Burzyńskiemu.

Każdy z trzech odchodzących z klubu piłkarzy miał ogromny wkład w rozwój Unii Swarzędz za co będziemy im wdzięczni już zawsze.

Filip Soboń to żywa legenda klubu. Środkowy obrońca był związany z Unią od 2014 roku. Tylko w ubiegłym sezonie zdobył 5 bramek w lidze i jedną w pucharze. Na zawsze zapamiętamy jego strzały po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. O niezliczonej liczbie pięknych interwencji w defensywie nie trzeba nawet wspominać. „Świetna gra głową, umiejętność znalezienia się w polu karnym przeciwnika, czytanie gry przeciwnika” – tak charakteryzował siebie sam Filip. Niestety Filip nie może już pogodzić obowiązków zawodowych z grą w piłkę. Za wszystko pięknie mu dziękujemy!

Jan Paczyński ubiegły sezon to 3 bramki w lidze, 5 asyst i jedna bramka oraz asysta w pucharze. Janek to postać bardzo zasłużona dla naszego klubu. Niezwykle charyzmatyczny, mający wiele sympatyków wśród kibiców. Warto dodać, że wygrał głosowanie kibiców na MVP sezonu 2023/24. Jest reprezentantem Polski osób niesłyszących i prawdziwą gwiazdą tej kadry. Może od podstaw uczyć języka migowego, tak przydatnego na boisku. „Szybki jak Zygzak McQueen, strzał z lewej jak Roberto Carlos, z prawej jak Steven Gerrard” – tak pisał o sobie Janek. Jan podobnie jak Filip Soboń nie jest w stanie godzić już obowiązków zawodowych z występami w klubie. Jesteśmy wdzięczni za wszystko.

Fabian Burzyński zawodnik bardzo wszechstronny, lewy obrońca i pomocnik. Poprzedni sezon to dwie bramki i dwie asysty w lidze oraz asysta w pucharze. „W tym roku wykreowałem pozycję a la Paolo Maldini, a lewą nogą mogę wiązać krawaty” – mówił o sobie Fabian. Dziękujemy mu za cały wkład w rozwój klubu.

Całej trójce społeczność Unii Swarzędz niezwykle dziękuje i życzy powodzenia na drogach kariery, które sobie obrali. Nigdy nie zapomnimy o tym co zrobiliście dla naszego klubu Panowie. Czapki z głów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.