Na Unię nie ma mocnych. Wełna rozbita!

Unici odnieśli zwycięstwo nad Wełną Skoki 4:0. Wygraną zapewnili Krzysztof Stępiński i Mateusz Świergiel.

Gospodarze wyszli na prowadzenie dosłownie tuż po rozpoczęciu spotkania. Tomasz Neumann podał do Filipa Sobonia, a ten wyłożył futbolówkę Krzysztofowi Stępińskiemu, który strzałem z jedenastego metra pokonał golkipera gości. Całej sytuacji smaku dodaje fakt, że „Stępina” umieścił piłkę w siatce w 10 sekundzie meczu! Jest to najprawdopodobniej jeden z najszybciej strzelonych goli w historii wielkopolskich boisk.

Drugi cios Skocki Klub Sportowy otrzymał po kwadransie. Na listę strzelców ponownie wpisał się Stępiński, który wykorzystując podanie Mateusza Świergiela ukoronował składną akcję całej drużyny. W 27. minucie Tomasz Węcławek uporał się z jednym z rywali i dograł idealnie piłkę pod nogi Świergiela. Kapitan SKS-u znajdując się w miejscu dogodnym do strzału podwyższył na 3:0.

„Świergi” strzelił także czwartego gola. Uczynił to w 34. minucie po zagraniu Dominika Nowackiego. Do końca pierwszej połowy utrzymał się wynik 4:0 na korzyść „Dumy Swarzędza”. Przyjezdni także próbowali swoich sił w ataku, ale blok defensywny zespołu Jakuba Ostrowskiego był nie do przejścia.

Po przerwie spotkanie się uspokoiło. „Niebiesko-biali” cofnęli się do obrony chcąc bronić bardzo korzystnego rezultatu, co jeszcze bardziej utrudniło tworzenie ataków piłkarzom ze Skoków. W sumie swarzędzanie doszli w drugiej odsłonie meczu do trzech niebezpiecznych sytuacji, ale żadna z nich nie zakończyła się bramką.

Ostatecznie IV-ligowa batalia w ramach 13. serii gier zakończyła się zasłużonym zwycięstwem Unii 4:0. W najbliższą sobotę czwarty w tabeli SKS pojedzie do Międzychodu, gdzie zagra z tamtejszą Wartą o trzecie miejsce w stawce.

Unia Swarzędz – Wełna Skoki 4:0 (4:0)

Bramki: Krzysztof Stępiński (1′, 16′), Mateusz Świergiel (27′, 34′).

Unia: 1. Andrzej Budnik – 2. Daniel Brylewski (73′ 22. Piotr Babuszkiewicz), 4. Jakub Marzyński, 13. Tomasz Neumann (65′ 3. Jakub Dohnal), 14. Patryk Pawłowski – 11. Dominik Nowacki, 8. Filip Soboń (76′ 20. Patryk Piasek), 17. Mikołaj Nowak, 10. Mateusz Świergiel (70′ 21. Kacper Sztuba), 7. Tomasz Węcławek – 9. Krzysztof Stępiński.

Wełna (skład wyjściowy): 1. Dawid Gutowski – 2. Błażej Rajewski, 20. Dawid Szadziul, 4. Miłosz Graczyk, 5. Mateusz Futro, 7. Błażej Gebler, 8. Iwo Toporski, 10. Radosław Modlibowski, 14. Arkadiusz Dereżyński, 17. Jakub Ślósarczyk, 18. Dawid Jasiński.