Minimalna porażka Unii z rezerwami Pogoni

Futboliści SKS byli bardzo bliscy zdobycia punktu w środowym pojedynku z Pogonią II Szczecin. Ostatecznie młodzi „Portowcy” po bramce w końcówce wygrali 2:1 i wywieźli ze Swarzędza trzy oczka.

Jak w każdym z dotychczasowych ligowych spotkań Unici od razu rzucili się do ataku. Efekt pojawił się już w 15. minucie. Wówczas Jakub Czapliński dośrodkował w pole karne do Filipa Sobonia, który wyskoczył najwyżej ze wszystkich zawodników i uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce. Do przerwy podopieczni Tomasza Bekasa utrzymali jednobramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron szczecinianie wybudzili się z letargu i zepchnęli gospodarzy do defensywy. W 50. minucie padła bramka wyrównująca, której autorem – po uderzeniu głową – został Wojciech Lisowski. Remis nie zadowalał jednak „Portowców”, którzy nie ustawali w atakach. Koniec końców dopięli swego, bo na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem Błażej Starzycki strzelił gola na 2:1, wykorzystując sytuację sam na sam.

Unia Swarzędz – Pogoń II Szczecin 1:2 (1:0)

Bramki: Filip Soboń (15’) – Wojciech Lisowski (50’), Błażej Starzycki (81’).

Skład Unii: Mateusz Kustosz – Jakub Czapliński (85’ Adrian Chopcia), Filip Soboń, Stanisław Jarysz, Oskar Kozłowski – Marcin Szeibe (65’ Mateusz Maluśki), Witold Walkowiak (79’ Tomasz Neumann), Adam Borucki, Kacper Szymankiewicz (85’ Kamil Kanior), Jan Paczyński – Ernest Korek (65’ Damian Pawlak).