Przejdź do treści

Mikołaj Nowak w Premier League!

Nasz wychowanek zainaugurował przygodę z angielskim futbolem. Mikołaj Nowak został zawodnikiem Clitheroe Football Club, drużyny z Northern Premier League.

„Miki” rozpoczął treningi w Unii w wieku 7 lat. Dekadę później zadebiutował w pierwszym zespole SKS. Ma za sobą 23 występy w III lidze i kilkadziesiąt kolejnych meczów na poziomie IV ligi.

Poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w V-ligowym Huraganie Pobiedziska. Wydawało się, że Nowak jako pewny punkt czerwono-czarnego zespołu powalczy z podpoznańskim klubem w trwających rozgrywkach o awans do wyższej klasy. Ostatecznie jednak wybrał kontynuowanie piłkarskiej kariery poza granicami Polski.

Niedługo po wyjeździe na Wyspy Brytyjskie trafił do Clitheroe Football Club. Wystąpił w dwóch meczach kontrolnych, z czego w jednym z nich mierzył się z młodzieżowym zespołem Burnley. Mimo że wśród rywali byli zawodnicy trenujący z pierwszą drużyną z Premier League, to Nowak wraz z ekipą wywalczył remis. Dwa sparingi wystarczyły, by zdobyć zaufanie sztabu szkoleniowego. Od teraz Mikołaja będzie można oglądać na angielskich boiskach.

Good luck and all the best!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.