Mikołaj Nowak w Premier League!

Nasz wychowanek zainaugurował przygodę z angielskim futbolem. Mikołaj Nowak został zawodnikiem Clitheroe Football Club, drużyny z Northern Premier League.

„Miki” rozpoczął treningi w Unii w wieku 7 lat. Dekadę później zadebiutował w pierwszym zespole SKS. Ma za sobą 23 występy w III lidze i kilkadziesiąt kolejnych meczów na poziomie IV ligi.

Poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w V-ligowym Huraganie Pobiedziska. Wydawało się, że Nowak jako pewny punkt czerwono-czarnego zespołu powalczy z podpoznańskim klubem w trwających rozgrywkach o awans do wyższej klasy. Ostatecznie jednak wybrał kontynuowanie piłkarskiej kariery poza granicami Polski.

Niedługo po wyjeździe na Wyspy Brytyjskie trafił do Clitheroe Football Club. Wystąpił w dwóch meczach kontrolnych, z czego w jednym z nich mierzył się z młodzieżowym zespołem Burnley. Mimo że wśród rywali byli zawodnicy trenujący z pierwszą drużyną z Premier League, to Nowak wraz z ekipą wywalczył remis. Dwa sparingi wystarczyły, by zdobyć zaufanie sztabu szkoleniowego. Od teraz Mikołaja będzie można oglądać na angielskich boiskach.

Good luck and all the best!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.