Mecz niewykorzystanych szans

Seniorzy Unii w pierwszej wiosennej kolejce IV ligi musieli uznać wyższość Lubuszanina Trzcianka. Przegrali na wyjeździe 1:2.

Przez pierwsze pół godziny spotkanie było bardzo wyrównane i nie zanosiło się, by któraś ze stron szybko rozstrzygnęła losy sobotniego hitu.

Nie trzeba było jednak długo czekać, a gospodarze wygrywali już 2:0. Najpierw w 35. minucie Orlande Kpassa z kilku metrów wpakował piłkę do siatki, a trzy minuty później Paweł Iwanicki strzałem na dalszy słupek podwyższył prowadzenie.

Utrata dwóch bramek nie zniechęciła „Dumy Swarzędza”. Jeszcze przed przerwą – po ładnej akcji zespołu i celnym zagraniu Krasimira Kapau – na listę strzelców wpisał się Krystian Antczak.

W drugiej odsłonie goście wyglądali lepiej od drużyny Jarosława Feciucha. Łącznie stworzyli cztery sytuacje, po których mogły paść bramki. Niemniej żadnej nie wykorzystali i ostatecznie Unia poniosła porażkę 1:2.

Dzięki temu klub z Trzcianki umocnił się na pozycji lidera, a swarzędzanie spadli na piątą lokatę w tabeli. Kolejne spotkanie podopieczni Patryka Kniata zagrają w sobotę o godzinie 13:00 w Swarzędzu. Rywalem będzie LKS Gołuchów.

Lubuszanin Trzcianka – Unia Swarzędz 2:1 (2:1)

Bramki: Orlande Kpassa (35’), Paweł Iwanicki (38’) – Krystian Antczak (43’).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Kamil Czaplicki, Filip Soboń (60′ Marcin Łażewski), Mateusz Świergiel, Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski, Gerard Pińczuk, Mikołaj Nowak (60′ Marcin Nowicki), Krystian Antczak, Artsiom Mirayeuski, Krasimir Kapau (80′ Dominik Nowacki).