Przejdź do treści

Mateusz Świergiel ma wolną rękę w poszukiwaniu klubu

Pion sportowy „Dumy Swarzędza” podjął decyzję w sprawie przyszłości Mateusza Świergiela. 30-letni skrzydłowy otrzymał zgodę na kontynuowanie kariery zawodniczej w innym klubie.

„Świergi” to zawodnik z najdłuższym stażem gry w Unii spośród całej obecnej kadry. Do Swarzędza trafił w drugiej połowie sezonu 2011/12 i jest tutaj aż po dziś dzień. Przez dekadę reprezentowania niebiesko-białych barw rozegrał niemal 150 meczów na poziomie III ligi i kolejne kilkadziesiąt w IV lidze. W sezonie 2017/18 Świergiel został kapitanem drużyny i na zmianę z Andrzejem Budnikiem pełnił tę odpowiedzialną funkcję.

Niestety w bieżących rozgrywkach doświadczonemu pomocnikowi nie było dane zagrać w meczu ligowym. Jesienią zmagał się bowiem z urazem i dopiero wraca do pełnej dyspozycji. Warto jednak zaznaczyć, że odejście Mateusza Świergiela z pierwszej drużyny SKS nie oznacza jego całkowitego pożegnania się z klubem. Nadal będzie współtworzył sztab szkoleniowy akademii Unii Swarzędz i prowadził zespół juniorów starszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.