Przejdź do treści

Mateusz Świergiel: Czuję się znakomicie

Mateusz Świergiel skomentował boiskowe poczynania Unitów w wygranym 3:1 meczu z Kotwicą Kórnik. „Świergi” zdobył w tym spotkaniu jedną z bramek.

– Na pewno było ciężko. Pogoda też nie dopisywała, dwadzieścia parę stopni – mówił po ostatnim gwizdku skrzydłowy SKS-u. – Było widać zmęczenie u obydwu drużyn i wydawało się, że wynik 1:1 utrzymujący się do ostatnich minut takim pozostanie. Na szczęście udało nam się strzelić dwa gole w końcówce spotkania i z tego się cieszymy – powiedział.

26-latek odniósł się także do trwającej od początku kwietnia serii zwycięstw w wykonaniu swarzędzan: – Jest to znakomite uczucie, bo wygranie dziewięciu meczów z rzędu nie jest przypadkiem. Ciężką pracą na treningach, zaangażowaniem i wolą walki sprawiamy, że ta historia się tworzy.

– Powiem tak: będzie ciężko. Walka o awans nie od nas głównie zależy – mówił skrzydłowy „Dumy Swarzędza” pytany o ewentualną promocję do III ligi – Na tę chwilę skupiamy się na dwóch ostatnich kolejkach i zobaczymy na końcu sezonu, co nam tabela pokaże – odpowiedział.

Na koniec poruszył także kwestię środowego spotkania z Pogonią Łobżenica: – Jest to rywal z dolnej części tabeli, więc też nie wyobrażam sobie, że go zlekceważymy i dopiszemy sobie trzy punkty przed meczem, bo tak nie może być. Być może też pogoda będzie ciężka, więc trzeba się przygotować na trudne zawody – zakończył Świergiel.

notował Jan Piechota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.