Przejdź do treści

Mateusz Roszak zawodnikiem „Dumy Swarzędza”

W pierwszym zespole Unii pojawił się nowy zawodnik. Jest nim 32-letni środkowy pomocnik – Mateusz Roszak.

„Maksiu” jest wychowankiem Lechii 1992 Kostrzyn. Jeszcze jako junior przeszedł do poznańskiego Lecha, którego barwy reprezentował w drużynach młodzieżowych i zespole rezerw. Później przez trzy lata był podstawowym zawodnikiem Olimpii Elbląg, z którą wywalczył awans z III do II ligi. Jego dobra postawa w drużynie z Warmii i Mazur odbiła się szerokim echem, w efekcie czego Roszak przeszedł do II-ligowego Tura Turek.

W trykocie klubu ze wschodniej części Wielkopolski występował przez półtora sezonu. Stamtąd przeniósł się do również II-ligowej Calisi Kalisz, w której zaliczył krótki, bo trwający tylko jedną rundę, epizod. Następnie doświadczony pomocnik miał grywał w zespołach z niższych lig. Najpierw na rok wrócił do swojego rodzimego klubu – Lechii 1992 Kostrzyn, by potem walczyć na boisku dla Pelikana Niechanowo. Z drugim z wymienionych klubów wywalczył awans do III ligi, w której – w barwach różnych klubów – gra do dzisiaj.

W ostatnich latach Mateusz Roszak był futbolistą Polonii Środa Wielkopolska, Mieszka Gniezno, a także Sokoła Kleczew. Do Unii trafił na zasadzie transferu definitywnego ze wspominanego Sokoła.

Witamy w zespole i życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.