Przejdź do treści

Mateusz Kustosz w Unii. Został wypożyczony

Drugi transfer czasowy pomiędzy „Dumą Swarzędza” a Wartą Poznań został dopięty. Do zespołu Tomasza Bekasa dołączył 19-letni bramkarz, Mateusz Kustosz.

„Kusti” przygodę z piłką rozpoczął w 1920 Mosina, a następnie przeniósł się do innego klubu z tego miasta – Orlika. By móc w pełni się rozwijać dołączył do znanej szkółki bramkarskiej – SPN Szamotuły. Po niespełna roku talent Mateusza Kustosza został dostrzeżony przez Wartę Poznań, która ściągnęła go do siebie.

Dwukrotny mistrz Polski po kilku miesiącach wypożyczył młodego golkipera do A-klasowego Lubońskiego KS, by mógł zbierać doświadczenie w seniorskiej piłce. W sezonie 2020/21 Kustosz również trafił na wypożyczenie, tym razem do V-ligowej Lechii Kostrzyn Wielkopolski. Minione rozgrywki to kolejny transfer w życiu 19-latka, tym razem jednak definitywny. Został on bramkarzem Sokoła Kleczew. Na wschodzie Wielkopolski rozegrał 17 spotkań na poziomie III ligi, w których ośmiokrotnie zachował czyste konto.

Dobrą dyspozycją w Kleczewie Mateusz Kustosz zapracował sobie na powrót do Warty. Dwukrotny mistrz Polski zdecydował się go „odzyskać” i teraz jest on ponownie Warciarzem. Sezon 2022/23 spędzi jednak na wypożyczeniu w Unii.

Mateuszu, witamy w Swarzędzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.