Przejdź do treści

Mariusz Bekas dyrektorem sportowym Unii Swarzędz

Na czele pionu sportowego „Dumy Swarzędza” stanął znany w środowisku piłkarskim Mariusz Bekas. 47-latek pełni funkcję dyrektora od lipca br.

Dotychczas kibice mogli kojarzyć Mariusza Bekasa z boiska – jako piłkarza lub trenera. Nowy dyrektor sportowy SKS ma bowiem bogatą karierę zawodniczą. Grał na pozycji bramkarza w takich klubach jak np. Lech Poznań, Warta Poznań czy Wisła Płock. W pierwszym z wymienionych zespołów miał okazję zadebiutować w Ekstraklasie, natomiast w Wiśle zagrał w meczu na poziomie I ligi. Co ciekawe był również golkiperem Unii. Miało to miejsce w pierwszej części sezonu 2000/01.

Równie ciekawe wygląda trenerskie CV dyrektora Bekasa. Działacz rodem z Poznania prowadził m.in. I-ligową Wisłę Płock, II-ligową Elanę Toruń oraz III-ligowy Mieszko Gniezno. Ostatnio pracował w klubie z klasy okręgowej – Szturmie Junikowo. Obecnie trenerskie rzemiosło praktykuje w drużynach młodzieżowych poznańskiego GES Sport Academy. Legitymuje się najwyższą możliwą licencją trenerską – UEFA Pro.

Do Swarzędza Mariusz Bekas trafił dwa miesiące temu. Od tamtego czasu kieruje działem sportowym Unii, koordynując choćby kwestie personalne. Przypomnijmy, że w niedawno zakończonym oknie transferowym umowy z SKS parafowali m.in. Adrian Laskowski, Łukasz Spławski oraz Krzysztof Biegański.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.