Przejdź do treści

Marek Gołembowski zakończył piłkarską karierę

Ostatni mecz sezonu 2016/17 IV ligi z Nielbą Wągrowiec okazał się ostatnim dla Marka Gołembowskiego w barwach Unii. Popularny „Maro” postanowił bowiem zakończyć piłkarską karierę.

27-latek swoją przygodę z piłką rozpoczął w Lechu Poznań. W „Kolejorzu” występował przede wszystkim w drużynach juniorskich. Grał m.in. w nieistniejącej już Młodej Ekstraklasie. Brał udział także w rozgrywkach Pucharu Ekstraklasy. Swoje pierwsze poważne kroki w seniorskiej piłce zaczął stawiać wiosną sezonu 2008/09, kiedy to siedmiokrotnego mistrza Polski zamienił na Luboński KS.

Po pół roku gry w Luboniu trafił do swarzędzkiej Unii. Barwy „Dumy Swarzędza” (poza dwoma półrocznymi przerwami w sezonie 2010/11 i 2015/16) reprezentował od początku sezonu 2009/10 do końca sezonu 2016/17. Przez te osiem lat rozegrał 152 mecze ligowe (w III lidze – 130, w IV lidze – 22), w których zdobył 37 bramek (w III lidze – 29, w IV lidze – 8). Najczęściej występował jako napastnik, choć zdarzało mu się grać także w drugiej linii, a nawet na pozycji stopera. W minionych rozgrywkach był kapitanem drużyny seniorskiej SKS-u.

Zakończenie kariery piłkarskiej przez Marka Gołembowskiego nie oznacza jego pożegnania z Unią Swarzędz. Nadal będzie trenerem młodzieży oraz koordynatorem grup młodzieżowych w naszym klubie.

Dziękujemy Markowi za osiem lat gry dla pierwszej drużyny „Dumy Swarzędza” i życzymy sukcesów trenerskich!

Jan Piechota

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.