Przejdź do treści

Marcin Łażewski pojedzie na eliminacje UEFA Regions’ Cup

Jutro rozpoczną się eliminacje do UEFA Regions’ Cup. W kadrze województwa wielkopolskiego znalazł się zawodnik Unii – Marcin Łażewski.

UEFA Regions’ Cup nazywany również Pucharem Narodów to nieformalne mistrzostwa Europy dla najlepszych zawodników-amatorów. Prawo uczestniczenia w zbliżającej się edycji z ramienia naszego kraju otrzyma region, który zostanie Mistrzem Polski Amatorów. O to też będzie walczyła kadra Wielkopolski z Łażewskim w składzie.

Wczoraj zakończyły się zmagania UEFA Region’s Cup 2019, gdzie Polskę reprezentowali piłkarze z Dolnego Śląska. Poradzili sobie bardzo dobrze, w finale rozgrywek pokonali futbolistów z niemieckiej Bawarii.

Jeśli Wielkopolanie chcą powtórzyć sukces kolegów z południa muszą najpierw przejść przez eliminacje. Pierwszy turniej kwalifikacyjny rozpocznie się jutro i potrwa do niedzieli.

Podopieczni Pawła Kutyni (na co dzień trenera Huraganu Pobiedziska) zmierzą się z kadrami województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. Miejscem rozgrywania meczów będą zachodniopomorskie Police.

Marcin Łażewski, który znalazł się wśród osiemnastu powołanych, ma za sobą bardzo udany sezon w IV lidze. „Łyżwa” rozegrał 34 spotkania i zdobył jedną bramkę.

tekst i zdjęcie Jan Piechota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.