Przejdź do treści

Marcin Ciechanowicz nowym trenerem „Dumy Swarzędza”

W sztabie szkoleniowym sekcji lekkoatletycznej Unii nastąpiły zmiany personalne. Nowym trenerem został Marcin Ciechanowicz.

Swoją przygodę z Królową Sportu rozpoczął w szkole podstawowej. Podczas kariery zawodniczej reprezentował barwy trzech klubów: Agros Żary, Olimpii Poznań i AZS Poznań. Pierwszym sukcesem nowego szkoleniowca SKS-u było 6. miejsce w biegu na 300 metrów w 2007 roku, w finale czwartków lekkoatletycznych. Niespełna dwa lata później w biegu na 300 metrów podczas nieoficjalnych Mistrzostwach Polski Młodzików czyli w Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego również zakończył bieg na szóstej pozycji.

W 2011 roku Ciechanowicz został powołany do polskiej kadry, z którą pojechał na Mistrzostwa Świata w Lille. We Francji pobiegł z orzełkiem na piersi w „sztafecie szwedzkiej” i znacząco przyczynił się do zajęcia przez Polaków 4. miejsca. Był zawodnikiem reprezentacji naszego kraju aż do 2014 roku.

W 2014 roku wraz z klubowymi kolegami zajął 3. miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w sztafecie sprinterskiej 4×100. Na Mistrzostwach Polski Juniorów w następnym roku był piąty w biegu na 200 metrów i ósmy na 400 metrów. W 2017 roku na zakończenie kariery zawodniczej wziął udział w Mistrzostwach Polski Seniorów. Wystąpił w nich na dystansie 400 metrów i dobiegł do mety jako dwunasty.

W sztabie szkoleniowym zastąpił trenera Michała Ławrowskiego, który na pewien czas musiał zrezygnować z obowiązków. Docelowo Ciechanowicz obejmie w sekcji blok sprintu.

jp

Fot. Bieganie.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.