Lubosz zdobyty. Wygraliśmy z Zielonymi

Lepszego powrotu po blamażu z Sucharami Suchy Las w Pucharze Polski swarzędzanie nie mogli sobie wymarzyć. Podopieczni Jakuba Ostrowskiego pokonali na wyjeździe Zielonych Lubosz 2:1.

Od pierwszej minuty piłkarze SKS-u prezentowali się zupełnie inaczej niż w środę w Suchym Lesie. Inne podejście, inna gra, inny wynik. Oczywiście wszystko było na plus. Już w 34. minucie zawodnicy ze Swarzędza powinni prowadzić. Po składnej akcji całego zespołu Marek Gołembowski wyszedł na akcję sam na sam, ale niestety nieznacznie chybił. Przed końcem pierwszej połowy groźną akcję miał także Kamil Boruń, niemniej jemu także zabrakło precyzji.

Druga odsłona była jeszcze ciekawsza, a zwłaszcza ostatnie dwadzieścia minut. W 71. minucie wynik spotkania otworzył Kamil Boruń po dośrodkowaniu Dominika Nowackiego. Dwie minuty później prowadzenie niemlaże podwyższył Marcin Nowicki, który otrzymał podanie od Tomasza Węcławka. Bramka nie została jednak zaliczona, bowiem sędziowie dopatrzyli się spalonego.

Nie zniechęciło to jednak zawodników Unii. W 75. minucie z rzutu wolnego w pole karne zespołu z Lubosza dośrodkował Tomasz Węcławek, a głową piłkę do siatki skierował Jakub Dohnal. Przed ostatnim gwizdkiem gospodarze zdążyli zdobyć jeszcze bramkę kontaktową. Zrobili to w 83. minucie, ale na wyrównanie nie było już ich stać.

Trzy punkty dają podopiecznym Jakuba Ostrowskiego, dotychczasową, 6. pozycję w IV-ligowej tabeli. Brak awansu w stawce wynika z faktu, że wszystkie kluby, będące przed Unią w tabeli, zdobyły co najmniej jedno oczko w dziewiątej serii gier.

Zieloni Lubosz – Unia Swarzędz 1:2 (0:0)

Bramki: Kamil Boruń (71′), Jakub Dohnal (75′) – bramka dla gospodarzy (83′)

Skład Unii: Andrzej Budnik – Tomasz Neumann, Jakub Dohnal, Mikołaj Nowak, Marcin Nowicki (80′ Maksymilian Myśliwiec), Kamil Czaplicki, Kamil Boruń (85′ Filip Soboń), Filip Baranowski (60′ Dominik Nowacki), Patryk Pawłowski, Marek Gołembowski, Tomasz Węcławek.