Przejdź do treści

Lisiak i Tracz na Mistrzostwach Polski

​Dwóch Unitów wzięło udział w sobotnich  Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych. Byli to Maria Lisiak i Jakub Tracz.

Oboje reprezentantów pobiegło w kategorii junior młodszy, jednak na różnych odległościach. Lisiak wystartowała na dystansie trzech kilometrów, zaś Tracz rywalizował na królewskim dystansie pięciu kilometrów. Trasa w Jeleniej Górze była bardzo wymagająca, składała się z kilometrowego, stromego podbiegu oraz kilometrowego, bardzo krętego zbiegu. Dodatkowym utrudnieniem było zalegające na całej pętli błoto.

Jako pierwsza na linii startowej stanęła Marysia Lisiak. Walczyła bardzo dzielnie dobiegając na 50. pozycji. Warto dodać, że był to dla Marysi, trenującej dopiero od  pięciu miesięcy, debiut w Mistrzostwach Polski.

Następny był Jakub Tracz. Zawodnik miał do pokonania trzy wymagające pętle. Pierwsze dwie pętle zawodnik Unii Swarzędz pokonał w spokojnym tempie, kontrolując miejsce w stawce. Następnie 1,5km do mety Kuba na mocnym podbiegu zaczął przyspieszać i wymijać zawodników, co pozwoliło mu na zajęcie bardzo dobrego 13. miejsca. Jakub bardzo dobrze wypełnił założenia taktyczne. Jego trenerzy Michał Ławrowski oraz Szymon Bytniewski po cichu liczyli na miejsce w pierwszej piętnastce i tej sztuki udało się dokonać.

Tym startem zakończył się sezon biegów przełajowych.  – Takie wyniki napawają optymizmem przed sezonem letnim na stadionie i na pewno jeszcze nie raz na stadionach lekkoatletycznych będzie głośno o Unii Swarzędz – powiedział po zawodach trener Ławrowski.

jp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.