Lipna skuteczność w meczu z Lipnem

W drugim sparingu w okresie przygotowawczym piłkarze Tomasza Bekasa zremisowali bezbramkowo z V-ligowym Lipnem Stęszew. Byli zespołem wyraźnie dominującym, ale równie wyraźnie razili nieskutecznością.

W 9. minucie po stronie Unii w sytuacji sam na sam znalazł się zawodnik testowany, ale bramkarz gospodarzy wybronił jego strzał. Później swoje okazje mieli zawodnicy Lipna, jednak Andrzej Budnik doskonale uzupełniał się z obrońcami i ostatecznie blok defensywny „Dumy Swarzędza” wychodził z opałów obronną ręką.

Dziesięć minut przed przerwą swarzędzanie ponownie mieli sytuacje sam na sam. Tym razem jednak zawodnik testowany uderzył koło słupka. Chwilę później groźny strzał oddał Wojciech Antczak, niestety został przyblokowany.

Po zmianie stron Unici jeszcze mocniej zepchnęli rywala do defensywy. Wprowadzeni w przerwie zawodnicy wyraźnie zdynamizowali ofensywne akcje swarzędzan. Swoje szanse mieli przede wszystkim Jan Paczyński, Mikołaj Łopatka oraz zawodnik testowany. Niestety brakowało precyzji albo na przeszkodzie stawał bramkarz stęszewskiej drużyny.

Aż do ostatniego gwizdka sędziego futbolówka nie zatrzepotała w siatce ani razu. W efekcie niebiesko-biali zakończyli sparingową rywalizację z bilansem jednego zwycięstwa (Wełna Skoki 8:0) i jednego remisu. Natomiast za tydzień rozpoczną już rozgrywki IV ligi.

Lipno Stęszew – Unia Swarzędz 0:0 (0:0)

Skład Unii: Andrzej Budnik – Radosław Barabasz, Filip Soboń, Igor Jurga – Wojciech Antczak, zawodnik testowany – Patryk Pawłowski, zawodnik testowany, Marek Nyćkowiak, zawodnik testowany – zawodnik testowany.

Zagrali także: Mikołaj Łopatka, Gerard Pińczuk, Jan Paczyński, Jakub Uschler, Kacper Janik oraz zawodnik testowany.