Kumulacja nieszczęść. Unia zgubiła punkty z Tarnovią

Po względnie wyrównanym meczu SKS przegrał na wyjeździe z Tarnovią Tarnowo Podgórne 0:1. O losach spotkania zdecydowały czerwona kartka i rzut karny w drugiej połowie.

Okoliczności były niesprzyjające dla Unitów jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Na rozgrzewce urazu doznał Filip Brzostowski, którego zastąpił Igor Jurga. Gdy już mecz się rozpoczął, to w 16. minucie trener Bekas musiał dokonać wymuszonej zmiany. W miejsce kontuzjowanego Wojciecha Antczaka na boisko wszedł Witold Walkowiak.

Po drugiej stronie murawy nastroje były zgoła odmienne. Gospodarze podeszli do meczu bardzo zmotywowani. Zwłaszcza Marcin Łażewski, Paweł Bednarski i Maksymilian Szwak, czyli byli Unici chcieli wykazać się przed dawnymi kolegami. Głównie jednak skupiali się raczej na przeszkadzaniu swarzędzanom, niż na kreowaniu niebezpiecznych sytuacji. Jeśli chodzi o akcje Unii z pierwszej części batalii, to najbliżej trafienia był Jan Paczyński. Umiejętnie przedryblował rywali, ale niestety uderzył piłkę w miejsce, gdzie stał bramkarz GKS.

Obie drużyny mocno weszły w drugą odsłonę, chcąc szybko objąć prowadzenie. Futboliści „Dumy Swarzędza” skupili się na ataku pozycyjnym, natomiast zawodnicy Tarnovii częściej próbowali swoich sił z kontrataków. Punkt kulminacyjny sobotniego widowiska nadszedł w 60. minucie. Wówczas po błędzie Unii w środku boiska gospodarze przejęli piłkę i przeszli do kontrataku. Tomasz Neumann, chcąc bronić dostępu do własnej bramki, ratował się faulem w polu karnym. Nie dosyć, że arbiter podyktował jedenastkę, to jeszcze pokazał obrońcy SKS czerwoną kartkę. Rzut karny na bramkę zamienił Paweł Bednarski.

Mimo gry w osłabieniu niebiesko-biali nie chcieli się poddać. Tomasz Bekas dokonywał zmian, najpierw wprowadzając na plac gry Radosława Barabasza, a później Mateusza Maluśkiego. Po wejściu „Bacy” swarzędzanie przeszli na ustawienie z trzema obrońcami z tyłu, chcąc bardziej skupić się na ofensywie. Dzięki temu Unici faktycznie mieli zasoby, by konstruować ataki, jednak żadnego z nich nie wykorzystali. Tym samym w sobotnich derbach powiatu poznańskiego górą była Tarnovia, wygrywając 1:0.

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Unia Swarzędz 1:0 (0:0)

Bramka: Paweł Bednarski (62′ – z rzutu karnego).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Jakub Czapliński, Tomasz Neumann, Filip Soboń, Patryk Pawłowski – Wojciech Antczak (16′ Witold Walkowiak), Igor Jurga, Damian Pawlak (65′ Radosław Barabasz), Jan Paczyński, Kamil Kanior (70′ Mateusz Maluśki) – Łukasz Zagdański (60′ Mikołaj Panowicz).