Kotwica lepsza od Unii

Z drugiego wiosennego wyjazdu Unici wrócili bez punktów. W Kórniku tamtejsza Kotwica pokonała „Dumę Swarzędza” 1:0.

Wydawało się, że po zeszłotygodniowej wygranej z Lubuszaninem Trzcianka 4:1 podopieczni Jakuba Ostrowskiego wrócą na właściwe tory. Nic bardziej mylnego. W pierwszej połowie meczu swoje okazje mieli Mateusz Świergiel, Krzysztof Stępiński i Kamil Boruń, ale żadna z nich nie zakończyła się bramką. Najbliżej strzelenia gola był ostatni z wymienionych, jednak z kilku metrów nie zdołał umieścić piłki w siatce.

Gospodarze próbowali swoich sił z kontrataków. Jeden z nich mógł zakończyć się trafieniem, ale na posterunku był golkiper Unii – Andrzej Budnik. W efekcie do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Pierwsza bramka padła dopiero w 57. minucie. Na listę strzelców wpisał się piłarz Kotwicy, który wykorzystał rzut karny. Później kórniczanie mieli jeszcze szansę na podwyższenie prowadzenia, ale ponownie Budnik uratował SKS przed utratą bramki.

Swarzędzanie – mimo usilnych starań – nie odrobili strat i mecz zakończył się wygraną gospodarzy 1:0. Oznacza to, że Unia wróciła na 5. miejsce w tabeli IV ligi.

Kotwica Kórnik – Unia Swarzędz 1:0 (0:0)

Bramka: zawodnik Kotwicy (57′ – z rzutu karnego).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Daniel Brylewski, Tomasz Neumann, Jakub Marzyński, Patryk Pawłowski – Mateusz Świergiel, Filip Soboń, Paweł Koralewski, Kamil Boruń (45′ Tomasz Węcławek), Dominik Nowacki (80′ Mikołaj Remlein) – Krzysztof Stępiński.