Kościan podbity! Wysokie zwycięstwo w 98. rocznicę powstania klubu

W drugim meczu sezonu Unici pokonali Obrę Kościan 5:1. Tak okazała wygrana dała „Dumie Swarzędza” awans na pozycję lidera IV ligi.

W pierwszej połowie Unia była stroną przeważającą. Podopiecznym Pawła Boryczki udało się nawet dwukrotnie trafić do siatki, ale w obu przypadkach sędzia nie uznał bramki.

Najpierw, w 14. minucie kiedy gola strzelił Krystian Pawlak arbiter dopatrzył się przewinienia gości. Natomiast dwie minuty później Mateusz Świergiel został złapany na rzekomym spalonym.

Najbliższy wpisania się na listę strzelców w pierwszej połowie był Wojciech Antczak. Pomocnik Unii fenomenalnie uderzył z dystansu, ale piłka poleciała minimalnie nad poprzeczką.

Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej połowie. W 47. minucie jeden z Unitów został sfaulowany tuż przed polem karnym gospodarzy. Do rzutu wolnego podszedł Tomasz Neumann. Stoper SKS-u ładnym strzałem trafił w słupek i piłka wróciła na plac gry, gdzie jeden z zawodników Obrzanki chcąc wybić piłkę przewrócił się i dotknął ją ręką. Sędzia podyktował rzut karny, którego nie zmarnował Neumann.

Obra odpowiedziała po kilku minutach. W 54. minucie Krzysztof Marchewka przelobował Andrzeja Budnika i było 1:1. Potem strzelali już jednak tylko przyjezdni.

W 73. minucie po zamieszaniu pod bramką kościańskiej drużyny Gerard Pińczuk z kilku metrów wpakował futbolówkę do siatki. Cztery minuty później gola na 3:1 strzelił Marcin Nowicki.

Nie było to ostatnie słowo obu piłkarzy w tym meczu. Pińczuk ponownie wpisał się na listę strzelców w 79. minucie. „Gery” wykorzystał wówczas zagranie Damiana Buczmy.

Rezultat spotkania na 5:1 dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem ustalił Marcin Nowicki. Piłkę na wprost bramki wyłożył mu Jan Paczyński, który podczas rajdu po lewej stronie boiska umiejętnie minął dwóch rywali.

Po dwóch meczach swarzędzanie mają komplet zwycięstw i dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu w całej lidze zostali liderami rozgrywek. Kolejną batalię o punkty rozegrają w niedzielę z KS-em Opatówek. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14:00 na Stadionie Miejskim w Swarzędzu.

Obra Kościan – Unia Swarzędz 1:5 (0:0)

Bramki: Krzysztof Marchewka (54′) – Tomasz Neumann (48′ – z rzutu karnego), Gerard Pińczuk (73′, 79′), Marcin Nowicki (77′, 88′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Paweł Koralewski, Radosław Barabasz, Tomasz Neumann, Damian Buczma – Mateusz Świergiel (65′ Jan Paczyński), Mateusz Molewski (75′ Igor Jurga), Wojciech Antczak, Gerard Pińczuk, Marcin Łażewski (80′ Aleksander Pawlak) – Krystian Pawlak (46′ Marcin Nowicki).