Przejdź do treści

Koordynator akademii Unii: Szykujemy dużo zmian! (WYWIAD)

O rzeczywistość po pandemii, plany na najbliższą przyszłość czy sierpniowe obozy. O te i wiele innych kwestii związanych ze szkółką SKS-u zapytaliśmy trenera Marka Gołembowskiego, który na co dzień koordynuje jej działania.

W jaki sposób funkcjonuje klubowa akademia po okresie pandemii?

Akademia pracuje już na pełnych obrotach. Wszystkie zespoły mogą trenować normalnie bez podziału na grupy. Cieszymy się, że przetrwaliśmy ten okres i respektując wcześniejsze obostrzenia wróciliśmy do zajęć najszybciej jak to było możliwe.

Ostatnie miesiące były ciężkie nie tylko ze względu na brak treningów, lecz także z powodu problemów organizacyjnych oraz finansowych, które spowodował koronawirus. Z tego miejsca chciałbym podziękować nielicznym rodzicom, którzy opłacali składkę członkowską pomimo braku treningów na boisku. Dzięki takiemu wsparciu mogliśmy chociaż częściowo opłacić miesięczne wynagrodzenia dla trenerów.

Czy w nadchodzącym sezonie planowane są jakieś zmiany jeśli chodzi o obsadę trenerów w szkółce?

Obecnie jesteśmy w trakcie rekrutacji nowych trenerów, którzy wzmocnią naszą akademię swoim doświadczeniem oraz profesjonalnym podejściem do współpracy z zawodnikami oraz rodzicami. Szczególną uwagę kładziemy na najmłodsze roczniki, aby od samego początku szkolenie było na wysokim poziomie. Szczegóły dotyczące trenerów prowadzących poszczególne grupy zostaną podane do wiadomości zawodników i rodziców na początku lipca.

Sprawy personalne mamy w takim razie wyjaśnione. Czy możemy spodziewać się jeszcze innych zmian w działaniu szkółki „Dumy Swarzędza”?

Od przyszłego sezonu chcemy wprowadzić w najmłodszych rocznikach podział drużyn na grupy treningowe. W mniejszych grupach trener ma możliwość na indywidualizację zajęć oraz dobranie odpowiednich środków treningowych do umiejętności zawodników. Dodatkowo trening jest bardziej intensywny. W mniejszej grupie trener poświęci więcej czasu indywidualnie dla zawodnika np. w formie coachingu czy rozmowy.

Od sierpnia wprowadzamy nowy system informatyczny dla rodziców, który pozwoli na lepszą komunikację z trenerem, klubem oraz wygodniejszą opłatę składek członkowskich. Dzięki programowi afiliacyjnemu rodzice będą mogli również wspierać nasz klub opłacając na przykład rachunek za telewizję poprzez aplikację. Przy takiej współpracy zaoszczędzone środki wykorzystamy na sprzęt treningowy dla zawodników i klubu.

Dodatkowo od sierpnia będziemy posiadać nowego sponsora technicznego. Rodzice będą mogli zakupić sprzęt treningowy dla zawodników poprzez stronę internetową.

W jakim kierunku będzie zmierzać szkolenie w akademii?

Chcemy poprawić komunikację z rodzicami oraz wprowadzić comiesięczne spotkania. Jeśli chodzi o profil naszego klubu, to dążymy do bycia klubem rodzinnym, który nie wyklucza nikogo, a zawodnicy mogą rozwijać swoją pasję do piłki nożnej. Obecnie współpracujemy z Lechem Poznań. Zawodnicy o najlepszych umiejętnościach piłkarskich są zapraszani na testy do czołowych akademii w Polsce i to nas cieszy.

W jednym z wcześniejszych pytań dwukrotnie Trener wspomniał o sierpniu. Skoro już o nim mowa, to nie sposób nie dopytać o letnie obozy, które planowano właśnie na sierpień.

Obozy odbędą się planowo i to jest świetna wiadomość! Otrzymaliśmy zapewnienia ze strony hotelu o dopełnieniu wszystkich formalności zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Hotel oraz baza treningowa stoi na wysokim poziomie, więc zawodnicy będą mieli świetne warunki do treningu. Dodatkowo trenerzy rozpoczynający pracę w naszej akademii od sierpnia również będą uczestniczyć w obozie, gdzie będą mogli lepiej poznać zawodników. Nowi trenerzy oczywiście zostaną przedstawieni rodzicom na zebraniu tuż przed rozpoczęciem sezonu na początku sierpnia.

Ostatnie pytanie. W jaki sposób akademia będzie pracowała w lipcu?

Tak jak w przypadku poprzednich lat treningi będą odbywać się dwa razy w tygodniu. Ze względu na okres wakacyjny i mniejszą liczbę zawodników stworzymy nowe grupy treningowe. Wyznaczeni trenerzy będą mieli dyżury.  Jest to świetna okazja, by potrenować pod okiem innych naszych szkoleniowców i poznać ich lepiej. Zapraszamy wszystkich naszych zawodników, którzy w lipcu nie wyjeżdżają na wakacje, by wolny czas spędzili na treningach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.