Przejdź do treści

Koniec IV ligi?

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek zwrócił się do szefów wojewódzkich związków z propozycją zmian w nazewnictwie polskich rozgrywek. Gdyby zostały one przyjęte, to IV liga stałaby się Ligą Wojewódzką.

„Niezależnie od aktualnie panującej sytuacji na terytorium Polski oraz bieżących problemów, z którymi wszyscy się zmagamy, chciałbym zaproponować rozwiązanie kwestii, która od dłuższego czasu budzi moje wątpliwości, a mianowicie struktury rozgrywek piłkarskich seniorów” – pisze w liście Boniek.

W dalszej części komunikatu prezes PZPN zdradza, że proponowane zmiany miałyby zacząć funkcjonować już od przyszłego sezonu i polegać „jedynie na nowym nazewnictwie”.

Najwyższa klasa rozgrywkowa miałaby się nadal nazywać Ekstraklasą lub zmienić się w Ekstraklasa I liga. Dotychczasowa I liga zostałaby przemianowana na II ligę i analogicznie II liga stałaby się III ligą. Tyle jeśli chodzi o zmiany na poziomie centralnym.

Proponowana reforma miałaby jednak objąć również niższe szczeble seniorskiej rywalizacji. Liga Międzywojewódzka zastąpiłaby III ligę, a Liga Wojewódzka – IV ligę. Kolejne poziomy rozgrywkowe nazywałby się następująco: Liga Okręgowa, A Klasa, B Klasa oraz C Klasa.

– Myślę, że Związek powinien zająć się bardziej pomocą klubom i akademiom, niż zmianami o marginalnym znaczeniu – komentuje sprawę szkoleniowiec seniorów Unii, Patryk Kniat.

– Dzisiaj mamy zdecydowanie większe problemy. Nie wiadomo, czy te zmiany będą nas w ogóle dotyczyć, ponieważ obecna sytuacja jest tragiczna. Dla mnie osobiście jest to obojętne jak dana liga będzie się nazywać – zakończył trener Kniat.

fot. pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.